Kampania inforacyjna Państwowej Inspekcji Pracy

opublikowane: 12 lip 2021, 15:41 przez witoszyce szkola

Dnia 8 lipca Zespół Szkoła i Przedszkole w Witoszycach odwiedziła Państwowa Inspekcja Pracy w związku ze zbliżającymi się żniwami. Mając na uwadze zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie dotykają rolników podczas prac rolniczych, dzieciom w przedszkolu zostały wręczone przez p. Dyrektora materiały informacyjne jak takim wypadkom zapobiegać. W czasie żniw najmłodsi często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw związanych z pracą w gospodarstwie, dlatego trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo.


                                                                                                                 Magdalena Chociaj

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

opublikowane: 25 cze 2021, 06:11 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 cze 2021, 15:41 ]

25 czerwca w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach odbyło się Uroczyste  Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021, które w tym roku zostało podzielone na dwie części. W pierwszej części wychowawcy klas I-III wręczyli Nagrody i Świadectwa wyróżnionym uczniom. Natomiast zakończenie dla klas IV-VIII było połączone z pożegnaniem tegorocznych absolwentów.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Dyrektor Szkoły Leszek Stecki, który przywitał zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim za całoroczną pracę, uczniom gratulował sukcesów i bardzo dobrych wyników w nauce. Pan Dyrektor odczytał list Ministra Edukacji i Nauki oraz przekazał życzenia od Pani Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz.

Następnie Dyrektor w asyście wychowawców wręczył Listy Gratulacyjne, Nagrody oraz Świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas IV-VIII a także podziękowania zaproszonym gościom. Swoje Świadectwa otrzymali uczniowie klasy VIII. 

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klasy VIII przedstawili program artystyczny, poprzez który starali się wyrazić wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania. Na zakończenie uczniowie klasy VII pożegnali uczniów klasy VIII wręczając im upominki. 


Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021:


Klasa I

 


Szymon Bera

Amelia Frankiewicz

Alan Rubis

Klasa II


Maciej Duchniak

Jan Kaźmierczak

Kinga Kurzawa

Marcin Kusztra

Daria Nakoneczna

Jakub Pieniak

Klasa IIILaura Łuczak

Jan ZdebskiKlasa IV

 

 Natalia Gil

Zuzanna Góral

Hanna Kaźmierczak

Przemysław Bobela


Klasa V


Maja Zdebska

Klasa VI
Anna Pawłowska

Zuzanna Urbaniak

Bartosz Marciniszyn

Mateusz Łabiński

Oliwia Głowacka

Lena Halaberda


Klasa VII


Katarzyna Urbaniak

Filip Siekanowicz

Agata Antolak

Zuzanna ŻygadłoKlasa VIII


Zuzanna Ślosarczyk

Julia Maksymczuk

Amelia LeszkiwUczniowie, którzy osiągnęli 100% frekwencję:

Igor Budzikowski

Zuzanna Góral

Agata Antolak

Filip Siekanowicz


Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy spokojnych i udanych wakacji!!!

Do zobaczenia we wrześniu!!!


                                                                                                                        Lilia Burdziłowska

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Życzenia Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz

opublikowane: 25 cze 2021, 05:41 przez witoszyce szkola


List Ministra Edukacji Narodowej

opublikowane: 25 cze 2021, 05:39 przez witoszyce szkola

 Warszawa, 24 czerwca 2021 r.

 

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

 

dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

 

Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami. 

 

Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.

 

Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.

 

Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

 

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.

 

Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

 

Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.

 

Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

 

Z wyrazami szacunku

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

 

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

opublikowane: 25 cze 2021, 05:35 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 2 lip 2021, 14:55 ]

24 czerwca w Przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnalna sześciolatków. Dzieci 5-letnie pożegnały swoich starszych kolegów, którzy po wakacjach rozpoczynają nowy etap edukacji. Były piosenki i wierszyki, które opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przyszłych uczniów. Pan dyrektor wraz z wychowawczyniami wręczyli dzieciom dyplomy za wspólną naukę i zabawę oraz książki i upominki. Dzieci 6-letnie podziękowały swojej pani oraz wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. Nauczycielki wręczyły podziękowania Rodzicom za współpracę, życzliwość oraz troskę. Życzymy  wszystkim dzieciom udanych wakacji, a sześciolatkom powodzenia w szkole.                                                                                                                                                    Maria Kołtowskahttps://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Szkolny konkurs plastyczny „Podróżnik”

opublikowane: 25 cze 2021, 05:27 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 25 cze 2021, 05:43 ]

W dniu 15 czerwca odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Podróżnik”.  Konkurs przeznaczony był dla uczniów przebywających  w świetlicy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej techniką collage zwaną inaczej – Kolaż, polegającą  na tworzeniu własnej kompozycji, nowego dzieła artystycznego, przez łączenie fragmentów z różnych materiałów (głównie papieru,  gazet, czasem tkanin, fotografii itp.).

Wpłynęło 14 prac konkursowych:

I miejsce – Maja Kurtyka kl.II

II miejsce- Daria Nakoneczna kl.II

III miejsce- Kinga Kurzawa kl.II

Dzieci włożyły duży  wkład pracy, zaangażowanie oraz  pomysłowość.

 Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy nagrodzonym.

                            
                                                                                                                                                                Lucyna Sozańska
Rozkład jazdy autobusów w dniu 25 czerwca 2021r.

opublikowane: 23 cze 2021, 03:08 przez witoszyce szkola


Dzień matematyki 2021

opublikowane: 20 cze 2021, 10:03 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 cze 2021, 10:19 ]

Dzień Matematyki
 został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W czerwcu podczas lekcji matematyki w klasach V-VII uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań  wyświetlonych na  interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło 
Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!. Turniej składał  się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to:  „Ziemia się liczy”, a więc pytania związane były tematycznie z naszą planetą Ziemią. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis “Na temat”, pełniący rolę edukacyjną. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki. Podczas lekcji matematyki uczniowie grali również w różne gry i zabawy matematyczne, sklejali bryły oraz układali bryły z klocków.  W ramach tegorocznego dnia matematyki został przeprowadzony konkurs na "Komiks matematyczny". Wyniki konkursu:

I miejsce - Alicja Kaźmierczak kl VII
II miejsce - Tomasz Kaźmierczak kl VII
III miejsce - Filip Siekanowicz kl VII
Wyróżnienia: Katarzyna Urbaniak, Lena Halaberda i Natalia Duchniak.

Gratuluję!


                                                                                                                                                    Lilia Burdziłowska


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

opublikowane: 20 cze 2021, 07:38 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 cze 2021, 08:06 ]

    
W czerwcu w Przedszkolu w reżimie sanitarnym odbył się konkursu recytatorskiego pt. „Przepis na zdrowie”- czyli wiersze i wierszyki o zdrowym stylu życia. Aby wziąć udział w konkursie dzieci miały za zadanie nauczyć się na pamięć i wyrecytować dowolny wiersz o zdrowym stylu życia.  Wiersze prezentowane przez dzieci zdradziły wiele przepisów na temat tego co należy robić, żeby być zdrowym. 
Jury miało nie lada problem w przyznaniu miejsc na podium, gdyż każde z dzieci wyrecytowało wiersz najlepiej jak potrafiło. Jednakże, po długiej naradzie postanowiono przyznać następujące miejsca:

I miejsce: Zuzia Wiśniewska 
                  Julia Grabowska 
                  Alan Wisniewski 
II miejsce : Michalina Pejek
III miejsce: Wiktor Gil
                   Vanessa Skiba
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy zwycięzcom!


                                                                                                                                            Maria Kołtowskahttps://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

opublikowane: 17 cze 2021, 14:51 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 cze 2021, 08:07 ]

Dzień Dziecka to jeden z tych wyjątkowych dni, na który czekają wszystkie dzieci. W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno - ruchowych prowadzonych przez nauczycielki.
Panie zorganizowały również zabawy z chustami animacyjnymi, a także puszczanie baniek mydlanych - tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Wiele radości sprawiły dzieciom również zawody sportowe. Odbył się także piknik na trawie. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, dzieci otrzymały niespodzianki zakupione przez rodziców.
 
                                                                                                                                                Maria Kołtowska
 
https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

1-10 of 667