Rozkład jazdy autobusów

opublikowane: 18 sty 2021, 01:31 przez witoszyce szkola

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

opublikowane: 31 gru 2020, 10:31 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 31 gru 2020, 10:31 ]

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

opublikowane: 29 gru 2020, 04:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 gru 2020, 05:51 ]

Każdego  roku dzieci w przedszkolu poznają  tradycje  i   zwyczaje  związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem  uczestniczą  w  przygotowaniach do Świąt:  wykonują  kartki świąteczne, ozdoby  choinkowe, łańcuchy, które  potem  zawieszają  na  przedszkolnych  choinkach. W  dzień Wigilii  w przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera. Dzieci wraz z opiekunami zebrały się w swoich  salach. Dzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i zdrowych, Radosnych Świąt. Po życzeniach wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Przedszkolaki odwiedził również bardzo oczekiwany gość: Mikołaj, który wręczył piękne upominki. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym.

Spotkanie jasełkowe

opublikowane: 22 gru 2020, 05:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 gru 2020, 04:28 ]

22 grudnia 2020 roku w naszej szkole odbyły się jasełka online w wykonaniu uczniów  z klasy VII, których  przygotowała Pani Dorota Brzoza. Występy uczniów przybliżyły  tradycję Świąt Bożego Narodzenia a zaprezentowane kolędy i pastorałki sprawiły, że wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt.
Po zakończeniu jasełek głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował za występ, a także złożył życzenia świąteczne nauczycielom, uczniom oraz rodzicom.

Ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły

opublikowane: 17 gru 2020, 07:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 gru 2020, 08:03 ]

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć plastycznych  i świetlicowych wykonali piękne i pomysłowe kartki bożonarodzeniowe. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci w galerii zdjęć.

Lucyna Sozańska

MISTRZ PRZEDSZKOLA

opublikowane: 10 gru 2020, 05:54 przez witoszyce szkola

Na początku grudnia w obu grupach przedszkolnych odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Mistrza Przedszkola za miesiąc listopad. Uroczystego wręczenia tytułu Mistrza dokonał dyrektor p. Leszek Stecki. Mistrzem Przedszkola w grupie Smerfy została Maja Mazur, w grupie Kubusie tytuł otrzymała Sara Łuczak. Gratulujemy!

Maria Kołtowska

„ MATEMATYKA-WSTĘP DO KARIERY WYNALAZCY”

opublikowane: 8 gru 2020, 05:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 gru 2020, 05:24 ]

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy czwartej biorą udział w projekcie pod nazwą „ Matematyka-wstęp do kariery wynalazcy” realizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, wykorzystując eksperymentalny informatyczny system zeszyt.online. W ramach projektu nauczyciel z matematyki brał udział w szkoleniu, po którym  udostępniona została dla uczniów strona internetowa zeszyt.online. Uczniowie rozwiązując zadania na platformie pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne. Celem tej rozbudowanej platformy jest wspomaganie nauczyciela w rozwoju każdego ucznia oraz podniesienie kompetencji matematycznych u uczniów i bezpośrednie przełożenie tego na wyniki osiągane w szkole.

Lilia Burdziłowska

MIKOŁAJKI W GRUPIE SMERFY

opublikowane: 7 gru 2020, 14:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 gru 2020, 14:25 ]

Każdego roku dzieci z grupy Smerfy z niecierpliwością oczekują na przyjście Świętego Mikołaja. 4 grudnia 5 i 6 latki  przyszły do przedszkola ubrane w czerwone stroje oraz w czapki Mikołaja. Od samego rana nie mogły doczekać się miłego gościa. Oczekując na jego przyjście przedszkolaki wspólnie bawiły się, wykonywały prace plastyczne oraz uczyły piosenek o Mikołaju. Dzieci były bardzo grzeczne dlatego Mikołaj przyniósł wszystkim upominki. W tym dniu dzieci ubrały również piękną choinkę, która przypomina wszystkim, że Święta tuż-tuż. Podczas ubierania choinki dzieci śpiewały piosenki o zimie i o Mikołaju.

Mikołaj – Grupa Kubusie

opublikowane: 7 gru 2020, 13:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 gru 2020, 14:00 ]

Dnia 4.12.2020 r. do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj. Zakradł się po cichutku i zostawił piękne prezenty. Nie zapomniał o nikim. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe. Tego dnia Kubusie udekorowały również  piękną choinkę, która wprowadziła wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

M. Turkiewicz

Sukcesy uczennic w konkursie plastycznym „Zabytki ziemi górowskiej”

opublikowane: 4 gru 2020, 13:46 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 4 gru 2020, 13:46 ]

Dnia 30 listopada 2020 r. w Bibliotece  Miejskiej w Górze odbyło się podsumowanie XII edycji Powiatowego Konkursu  Plastycznego  ,,Zabytki Ziemi Górowskiej”.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką.Wpłynęło19 prac  przedstawiające walory zabytkowe ziemi górowskiej.

Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca:

Hanna Kaźmierczak, kl. IV – I  miejsce

Alicja Kaźmierczak, kl. VII  – II miejsce

Martyna Grabowska, kl. IV – wyróżnienie

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów w działalności artystycznej.

Lucyna Sozańska