Powiatowy Konkurs Matematyczny

opublikowane: 19 maj 2019, 23:32 przez witoszyce szkola

W  lutym w naszej szkole zostały przeprowadzone etapy szkolne XVIII Powiatowego Konkursu Matematycznego w dwóch kategoriach dla uczniów klas IV-VI oraz dla uczniów klas VII-VIII.  Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

W kategorii klas IV-VI

I miejsce -     Maciej Mikołajczyk

II miejsce  -  Zuzanna Ślosarczyk

III miejsce -  Konrad Kisała

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce  Maria Bobela

II miejsce Dobrosława Kwartnik

III miejsce Natalia Przygucka

Maciej Mikołajczyk  zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbył się 14 maja 2019r. w Górze gdzie uzyskał I miejsce w kategorii klas IV-VI.

Serdecznie Gratuluję!!!
                                                                                                                                Lilia Burdziłowska

WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW NA II GMINNYM PRZEGLĄDZIE POEZJI DZIECIĘCEJ

opublikowane: 17 maj 2019, 02:15 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 maj 2019, 02:30 ]

Dnia 14.05.2019 r. w Bibliotece Miejskiej w Górze odbył się  II Przegląd Poezji Dziecięcej pod hasłem „Dzień bibliotekarza z poezją dziecięcą”! W przeglądzie brały udział dzieci z przedszkoli z gminy Góra, które zaprezentowały po jednym utworze ulubionego poety. Nasze Przedszkole reprezentowali: Kinga Kurzawa oraz Marcin Kusztra z grupy Smerfy.  Dzieci pięknie recytowały przygotowane wiersze. Na zakończenie przeglądu dyrektor biblioteki p. Danuta Biernacka wręczyła każdemu uczestnikowi  upominek w postaci dyplomu oraz książki. Serdecznie gratulujemy małym artystom.

Maria Kołtowska

Minipiłka nożna

opublikowane: 12 maj 2019, 23:26 przez witoszyce szkola

Ostatni w tym roku szkolnym turniej zespołowych minigier sportowych to zmagania młodych piłkarzy nożnych. 10 maja na stadionie OKF w Górze odbył się finał powiatowy, gdzie do rywalizacji o miano najlepszych stanęły szkoły SP1, SP3 oraz szkoła z Irządz i Witoszyc. Chłopcy walczący w składzie: Kacper Kornicki, Kacper Dym, Marcin Kubiński, Damian Ginc, Mikołaj Zarzycki, Konrad Marciniszyn, Tomasz Kaźmierczak i Miłosz Łomnicki zajęli w turnieju czwarte miejsce.

Gratuluję postawy na boisku!

Marta Hołownia-Dziewic

INFORMACJA DODATKOWA DO BILANSU ZA ROK 2018

opublikowane: 10 maj 2019, 00:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 maj 2019, 01:26 ]

"INFORMACJĘ DODATKOWĄ DO BILANSU ZA ROK 2018 ZAMIESZCZONO NA STRONIE BIP URZĘDU MIASTA I GMINY W GÓRZE"

228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

opublikowane: 9 maj 2019, 00:22 przez witoszyce szkola

W dniu 3 maja na palcu Bolesława Chrobrego w Górze odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Pod Pomnikiem Wolności
wiązanki kwiatów złożyły przedszkolaki pod opieką Pani Marii Kołtowskiej.

„Tajemniczy świat Północy – Wikingowie, trolle i gnomy”

opublikowane: 6 maj 2019, 05:16 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 6 maj 2019, 13:32 ]

6 maja odbył się w naszej szkole kolejny koncert pt. „Tajemniczy świat Północy – Wikingowie, trolle i gnomy”.  Muzycy przenieśli nas w świat Wikingów, przybliżyli nam ich kulturę, obyczaje, a przede wszystkim muzykę. Uczniowie  wysłuchali koncertu z ogromną przyjemnością.

Wycieczka na Termy do Uniejewa/k. Łodzi

opublikowane: 28 kwi 2019, 23:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 kwi 2019, 23:58 ]

W dnia 26 kwietnia 30-tu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w jednodniowej wycieczce na  Termy do Uniejowa/k Łodzi, gdzie mogliśmy na wszelki możliwy sposób zrelaksować się w cudownej, odprężającej wodzie - popływać, zanurkować, poleżeć w jacuzzi, wymoczyć w siarkowych źródłach a także oddać się szaleństwu na zjeżdżalni wodnej.

Różnorodna propozycja oraz doskonałe zaplecze rekreacyjne Term, przysporzyły młodzieży, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Jednak, wszystko, co dobre szybko się kończy….nasza wycieczka dobiegła końca, kiedy szczęśliwie dojechaliśmy pod szkołę.

Lucyna Sozańska

Strajk

opublikowane: 7 kwi 2019, 01:25 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 kwi 2019, 13:18 ]

Szanowni Państwo,

Od jutra w ZSPiP w Witoszycach Akcja protestacyjna Strajk. Zajęć dydaktycznych w szkole
i przedszkolu nie będzie. O rozwoju wydarzeń będę Państwa informował. Dzieci które jutro przyjdą do placówki zostaną objęte opieką. Do zobaczenia na rekolekcjach o godz.10.30 w Kościele.

Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach

Leszek Stecki

Strajk!

opublikowane: 4 kwi 2019, 10:16 przez witoszyce szkola

Informujemy, że nauczyciele ZSPiP w Witoszycach weszli w spór zbiorowy z pracodawcą i opowiedzieli się za przystąpieniem do strajku. Może rozpocząć się on w dniu 8 kwietnia 2019 r.
W związku ze strajkiem nie odbędą się w szkole zajęcia dydaktyczne, zapewniona jednak będzie opieka dla uczniów, którzy w tym dniu pojawią się w naszej placówce.

Sukces w XVIII Powiatowym Konkursie Przyrodniczym

opublikowane: 31 mar 2019, 12:24 przez witoszyce szkola

W styczniu tego roku uczniowie powiatu górowskiego wzięli udział w etapie szkolnym konkursu organizowanego przez PCDN w Górze  „Znam drzewa naszych lasów”. Trójka naszych uczniów została wyróżniona i zakwalifikowała się do etapu powiatowego: Katarzyna Urbaniak, Natalia Duchniak i Filip Siekanowicz. Po intensywnych przygotowaniach i poszerzaniu wiedzy z zakresu znajomości drzew rosnących w Polsce oraz ich znaczeniu w przyrodzie jednemu z naszych podopiecznych udało się uzyskać najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu. Filip Siekanowicz, uczeń klasy piątej zajął pierwsze miejsce w jakże trudnym konkursie wiedzy przyrodniczej. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Jankowiak