Pierwszy Dzień Wiosny klas IV-VIII

opublikowane: przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane ]

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. W związku z tym pierwsze trzy lekcje były prowadzone przez chętnych uczniów, którzy profesjonalnie podeszli do tego tematu. Prowadzenie lekcji przez uczniów uczy ich większego zaangażowania w proces uczenia się. Wyszukiwanie informacji, gromadzenie notatek, wymyślanie ciekawych punktów lekcji takich jak zagadki, quizy, gry zespołowe czy pokaz multimedialny – kształcą ucznia na wielu płaszczyznach.
W dalszej części dnia zostały rozstrzygnięte konkursy.
Na ten dzień każda z klas miała przygotować Marzannę, transparent o wiośnie a uczniowie mieli się przebrać dowcipnie i wiosennie. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju jednak zwyciężyła klasa V, która przygotowała najpiękniejszą Marzannę i uczniowie przebrali się w najciekawsze stroje. Chyba podziałała nagroda indywidualna : "każdy przebrany w piątek nie pytany".

Po rozstrzygnięciu konkursów cała dziatwa wraz z opiekunami ruszyła w barwnym korowodzie przez wieś. Na koniec wszystkie Marzanny zostały wrzucone do stawu i tym akcentem pożegnaliśmy zimę a z wielką radością powitaliśmy wiosnę.

Dzień był bardzo udany a uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu. Na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

                                                                                                                            Lilia Burdziłowska                            

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58 

I teatr "Akademia Pana Kleksa"

opublikowane: 19 mar 2019, 04:07 przez witoszyce szkola

19 marca uczniowie klas I-V obejrzeli transmisję kolorowego i roztańczonego  musicalu pt:" Akademia Pana Kleksa" z Teatru Maska w Rzeszowie.  Spektakl był niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni.  Akademia pana Kleksa to magiczna szkoła dla chłopców  znajdująca się na końcu ulicy Czekoladowej. Już z daleka widać jej ogromny, trzypiętrowy budynek z czerwonej cegły. Szkoła położona jest w ogromnym parku, w którym ukryto przejścia do wszystkich znanych baśni. Odwiedzenie świata wymyślonego przez braci Grimm czy Andersena jest tam tak samo proste i zwyczajne, jak pójście po bułki do sklepu po drugiej stronie ulicy. Jest tylko jedna trudność – aby znaleźć się w Akademii trzeba być chłopcem, którego imię zaczyna się na A…


                                                                                                                                                                                        Lilia Burdziłowska

Muzyka z wawelskiego grodu

opublikowane: 18 mar 2019, 01:13 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 18 mar 2019, 13:08 ]

18 marca 2019r. odbył się w naszej szkole koncert umuzykalniający pt. „Muzyka z wawelskiego grodu". Muzycy przebrani byli w stroje krakowskie. Pani konferansjer omówiła podstawowe nazwy stroju damskiego i męskiego. Muzycy grali na klarnecie, gitarze elektrycznej i sentyzatorze. Pani konferansjer opowiadała o ciekawych miejscach w Krakowie i jego historii, legendach. Była to fascynująca przygoda muzyczna po Krakowie, która przybliżyła nam jego dawną historię.                
                                                                                                              Lilia Burdziłowska

Pasowanie na czytelnika 2019

opublikowane: 15 mar 2019, 04:28 przez witoszyce szkola

W dniu 14 marca 2019 roku uczniowie klasy pierwszej przeżywali swoje święto ”Pasowania na Czytelnika” Uroczystość swoja obecnością uświetnił Dyrektor Zespołu Pan Leszek Stecki, wychowawcy klas starszych oraz przedstawiciel rodziców Pani Marta Łuczak.

 Uroczystość była całkowitym zaskoczeniem dla pierwszaków, pełni napięcia obejrzeli część artystyczną, pięknie odpowiadali na pytania ze znajomości baśni i bajek.

Tegoroczną część artystyczną przygotowała Pani Karolina Derlat  i członkowie Koła Teatralnego realizującego zajęcia w ramach projektu „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra”. Uczniowie klasy I mieli okazję wysłuchania  wierszy o korzyściach z czytania książek,  wysłuchania  narzekania na dzieci, które  niszczą i plamią książki, wyrywają kartki i oraz na koniec  wykazać  się znajomością bajek i baśni.

Następnie przystąpiono do uroczystego ślubowania, którego tekst odczytała bibliotekarka pani Czesława Zabłocka, natomiast samego aktu Pasowania na Czytelnika uczniów klasy I  dokonał Dyrektor Pan Leszek Stecki.  Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz drobne upominki; miedzy innymi zakładki do książek wykonane przez członków Koła Artystycznego pod pieką  pani Małgorzaty Szylin.

 Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości bardzo  dziękuję.


                                                                                                                                    

                                                                                                                                                    Czesława Zabłocka

                                                                                                                                                         bibliotekarz

 

Nietypowa lekcja przyrody.

opublikowane: 13 mar 2019, 10:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 mar 2019, 10:27 ]

12 marca uczniowie  uczestniczyli w ciekawych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pracownika Edu Event, podczas których dowiedzieli się między innymi, jak działa prawo Bernoulliego, jakie właściwości mają hel, butan i wodór. Najodważniejsi i najbardziej spragnieni wiedzy uczniowie asystowali podczas przeprowadzania eksperymentów. Ogromne wrażenie wywarły: „płonąca ławka”, „palący płomień ognia na dłoni koleżanki” oraz wybuch wodoru. Zjawiska, które wydawały się wręcz magiczne, bardzo szybko znalazły swoje naukowe uzasadnienie, gdyż prowadzący wyjaśniał mechanizm każdego eksperymentu. Przy okazji uczniowie zostali również poinstruowani, jak należy zachować się w przypadku ulatniania się gazu z butli. Uczestnicy tej nietypowej lekcji przyrody w przyszłości będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę na lekcjach chemii i fizyki.
12 marca - Dzień matematyki. Matematyka dzika.

opublikowane: 13 mar 2019, 09:51 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 mar 2019, 09:54 ]

12 i 13 marca nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Matematyki.
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!  Podczas lekcji matematyki w klasach IV-VIII uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań  wyświetlonych na  interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło stowarzyszenie. Turniej składał  się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to:  „Matematyka dzika”, a więc pytania związane były z przyrodą w Polsce. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis “Na temat”, pełniący rolę edukacyjną. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.
                                                                                                                                                Lilia Burdzilowska

“Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców”.

opublikowane: 10 mar 2019, 11:34 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 mar 2019, 12:00 ]

W dniu 10.03.2019 roku w sali widowiskowej w Domu Kultury w Górze odbyła się ósma  edycja festiwalu “Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców”.

Nasza uczennica Anna Pawłowska z kl. IV zaprezentowała się w piosence Marka Grechuty pt ” Dni których nie znamy” a także  nowo powstały zespół wokalny „Płomyki” z kl. V w składzie: Zuzanna Żygadło, Alicja Kazimierczak, Agata Antolak oraz Katarzyna Urbaniak w piosence pt.” W moim ogródecku”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz słodki upominek, a zgłoszeniom indywidualnym oraz placówkom wręczone zostały pamiątkowe statuetki i podziękowania.

                                                                                            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                              Lucyna Sozańska

                                     

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Dzień kobiet

opublikowane: 10 mar 2019, 09:27 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 mar 2019, 09:55 ]

Dnia 08.03.2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, który przygotowała klasa VI pod opieką p. Lilii Burdziłowskiej. Przedstawienie miało uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie pełni kobieta. Uczniowie zaprezentowali humorystyczną charakterystykę kobiet oraz tematyczne wiersze i piosenki. Wszyscy występujący dali z siebie wszystko, a publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. Na zakończenie akademii popłynęła moc gorących życzeń dla wszystkich pań i dziewcząt a chłopcy wręczyli kartki oraz drobne upominki.                                                 


                                                               

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58
„Homo znaczy człowiek”

opublikowane: 10 mar 2019, 09:14 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 mar 2019, 09:39 ]

Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Górze aspirantem Karoliną Krawczyk-Lisowską i aspirantem Jarosławem Lorek.

Podczas spotkania przyjrzeliśmy się problemowi cyberprzemocy w oparciu o prezentację filmu profilaktycznego „Homo znaczy człowiek”.

 Projekt ten powstał dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Wrocławskiej Komendy Miejskiej oraz młodzieży z wrocławskich szkół, pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Film ukazuje przemoc rówieśniczą z użyciem nowych technologii, gdzie nawet pozornie błahe sytuacje potrafią stać się dla ich ofiar olbrzymim psychicznym obciążeniem.

Mając świadomość, jak ważna jest profilaktyka w zwalczaniu przemocy rówieśniczej, z naciskiem na sytuacje, w których wykorzystywany jest internet funkcjonariusze uświadomili uczniom istotę problemu, jak również konsekwencje, które dotykają ofiarę i sprawcę.

Dzięki takim spotkaniom kształtujemy właściwą postawę dotyczącą bezpiecznego i kulturalnego korzystania z mediów społecznościowych.


                                                                                                                                Wioletta Koszacka-Gęstwa

Dyskoteka

opublikowane: 1 mar 2019, 05:34 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 1 mar 2019, 13:54 ]

Dnia 28.02.2019r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka.  Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach muzyki współczesnej. Oprawę muzyczną przygotował absolwent naszej szkoły: Damian Łabiński.  Cały wieczór był pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną dyskotekę. Uczniowie zadowoleni, w doskonałych humorach wrócili do domów.


 


Lilia Burdziłowska1-10 of 414