Dzień Ziemi 2021 r.

opublikowane: 22 kwi 2021, 05:25 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane ]

W związku z obchodami Dnia Ziemi,  na zajęciach świetlicowych online dzieci wykonały plakaty pod hasłem: „Dbamy o naszą planetę Ziemię”.
               


                                                                                             Lucyna SozańskaAKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

opublikowane: 22 kwi 2021, 03:14 przez witoszyce szkola

 

 

Uczniowie klasy I od  listopada 2020 roku do marca 2021 roku wzięli udział w programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Program realizowano poprzez zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Zajęcia przeprowadzono na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych z wykorzystaniem interesujących scenariuszy zajęć. W miesiącu marcu uczniowie przystąpili do rozwiązania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Test obejmował 12 pytań z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz pierwszej pomocy.Wszyscy uczniowie uzyskali maksymalną liczbę punktów. Pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka a szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział szkoły w XII edycji programu edukacyjnego AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA.


                                                                                                                                M. Szylin

Zbiórka tekstyliów na rzecz Marysi z Brenna

opublikowane: 19 kwi 2021, 03:09 przez witoszyce szkola


List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

opublikowane: 12 kwi 2021, 10:16 przez witoszyce szkola

                                        Wrocław 2021-04-12

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

 

Od ponad roku mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Codziennością szkół, a w ostatnich tygodniach także przedszkoli stało się nauczanie zdalne. Co najmniej do 18 kwietnia br. przedszkolaki i uczniowie zostaną w domach. Trzecia fala pandemii utrzymuje się na wysokim poziomie, zajętych jest osiemdziesiąt kilka procent łóżek
w szpitalach, podobnie rzecz się ma z respiratorami. W najbliższych dniach będą się ujawniać skutki społecznych zachowań w czasie Świąt Wielkanocnych. Trudno się dziwić, że w tej bardzo poważnej sytuacji podejmowane są decyzje
o utrzymaniu obostrzeń w różnych obszarach życia gospodarczego
i społecznego, w tym w oświacie. Z drugiej strony przyspiesza akcja szczepień, rząd deklaruje, że do końca czerwca zaszczepieni zostaną wszyscy chętni. Dobroczynnym efektem szczepień milionów Polaków stanie się odporność populacyjna co pozwoli na powrót do normalności.

Dziś nie sposób precyzyjnie określić terminu powrotu do nauki stacjonarnej. Odpowiedzialnie można stwierdzić jedynie, że powrót ów - skorelowany z liczbą zachorowań i sytuacją w służbie zdrowia - powinien być możliwie szybki i rozpocząć się od najmłodszych (przedszkola, klasy 1-3 szkół podstawowych). Jest szansa, że stanie się tak jeszcze w kwietniu.                                        

 To wszystko oznacza, że przez  najbliższe tygodnie, a może i miesiące do zakończenia roku szkolnego 2020/2021 będziemy kontynuować nauczanie na odległość. Jak nigdy potrzebna jest systematyczność, wytrwałość
i konsekwencja.

Gorąco dziękuję Koleżankom i Kolegom za ofiarną pracę
i zaangażowanie, za serce wkładane w podejmowane działania.Wiele wskazuje na to, że w walce z pandemią koronawirusa jesteśmy na ostatniej prostej - choć będzie to długa prosta.Na finiszu potrzebny jest największy wysiłek
i mobilizacja, na ostatnich metrach daje się z siebie wszystko. Dziękując raz jeszcze proszę o codzienną, rzetelną, z pasją wykonywaną pracę. Jako że długotrwała izolacja przynosi negatywne skutki psychiczne w szczególności proszę o częste komunikowanie się z uczniami i rodzicami. Proszę
o zwielokrotnioną empatię, serdeczność i życzliwość. W szczególności polecam uwadze Koleżeństwa relacje z uczniami niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych, a także z uczniami zdającymi w tym roku egzaminy (maturalny, ósmoklasisty, zawodowy).

To my, kadra pedagogiczna, odpowiadamy za wykształcenie
i wychowanie młodego pokolenia.Wyposażamy je w umiejętności i wiedzę, kształtujemy charaktery, formujemy osobowości.Dodajemy odwagi i skrzydeł. Nam nie wolno opuścić rąk i ustać ze znużenia. My musimy być mocni, zdeterminowani i wytrwali.Wtedy wygramy z przeciwnościami losu
i wypełnimy naszą misję.

Upalnym, pamiętnym latem 1980 r. szeroko po Polsce rozlała się fala strajków. Polacy podnieśli się z kolan i zbuntowali przeciw komunistycznej władzy. Rodził się nienależny, samorządny związek zawodowy oraz wielomilionowy ruch społeczny o pięknej i zobowiązującej nazwie „Solidarność”. Na murze okalającym Stocznię Gdańską w sierpniu 1980 r. strajkujący robotnicy umieścili napis: „Tylko solidarność i cierpliwość zapewnią nam zwycięstwo”. To przesłanie jest wyjątkowo aktualne. W chwilach próby weźmy je za własne.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                                                                                                  Roman Kowalczyk

                                                                                           Dolnośląski Kurator Oświaty

 

 

Praca zdalna w przedszkolu w grupie Kubusie

opublikowane: 7 kwi 2021, 00:41 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 kwi 2021, 04:09 ]

Od dnia 29.03.2021 zajęcia w Przedszkolu w Witoszycach prowadzone są w formie zdalnej. Grupa Kubusie bardzo dobrze sobie radzi i chętnie wykonuje powierzone im zadania oraz prace plastyczne. Mieliśmy też okazję już 2 razy się spotkać on-line na zajęciach, podczas których koleżanki i koledzy z grupy mogli się zobaczyć i porozmawiać. Przeprowadziliśmy również krótkie zajęcia. Teraz przed nami kolejny tydzień zajęć o tematyce sportowej a poniżej prezentujemy prace naszych Kubusiów z okresu Wielkanocnego.


                                                                                                                                                                                                                                Magdalena Chociaj


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58


Zajączek w grupie Kubusie

opublikowane: 7 kwi 2021, 00:40 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 kwi 2021, 04:08 ]

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest Zajączek. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty.
Przedszkolaki długo i niecierpliwie czekały tego dnia na przyjście Zajączka. Toteż wielkie było zdziwienie naszych najmłodszych, gdy wychodząc na plac przed przedszkolem, odkryli przygotowane specjalnie dla nich niespodzianki. Na twarzach dzieci pojawiły się szerokie uśmiechy. Zajączek zostawił dla nich słodkości oraz drobne upominki.


                                                                                                                                            Magdalena Chociajhttps://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Życzenia Świąteczne

opublikowane: 3 kwi 2021, 02:24 przez witoszyce szkola


Życzenia Świąteczne

opublikowane: 31 mar 2021, 01:55 przez witoszyce szkola


ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

opublikowane: 30 mar 2021, 03:53 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 30 mar 2021, 04:02 ]

W marcu dzieci z grupy Smerfy rozmawiały o zbliżających się świętach- Wielkanocy. Poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne: malowały pisanki, wyklejały kurczaczki, wykonywały dekoracje świąteczne. Zwyczaj chowania upominków przez Zajączka Wielkanocnego, wszystkim przedszkolakom jest również dobrze znany, jednak w tym roku dzieci obawiały się, że w związku z wprowadzonym zdalnym nauczaniem Zajączek nie zdąży z upominkami.

Zajączek zrobił jednak niespodziankę dzieciom, zostawił prezenty na placu przed szkołą już w piątek. Trzeba przyznać, że sprytnie ukrył upominki, ponieważ niektóre dzieci długo ich szukały. Była to wspaniała niespodzianka, która sprawiła dzieciom wiele radości.


                                                                                                                                                Maria Kołtowska


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

MISTRZ PRZEDSZKOLA

opublikowane: 29 mar 2021, 08:00 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 mar 2021, 08:14 ]

W  grupie Smerfy został wręczony kolejny tytuł Mistrza Przedszkola. Tym razem tytuł Mistrza Przedszkola za miesiąc luty otrzymało dwoje dzieci. W grupie 6-latków tytuł zdobyła Maja Mazur, w grupie dzieci 5-letnich tytuł otrzymał Filip Rubis. Gratulujemy!


                                                                                                                                                                                                                                            Maria Kołtowska
1-10 of 638