KUFER PEŁEN DZIEDZICTWA

opublikowane: przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane ]

Uczniowie kl. I-III wzięli udział w projekcie realizowanym przez Fundację „Plenerownia”.  Kufry wędrują od szkoły do szkoły i są pretekstem do realizowania zajęć dotyczących dziedzictwa kulturowego. Kufry wypełniają przedmioty będące pamiątkami czasów minionych. Kufer nr 15, który dotarł do naszej szkoły wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, a jeszcze bardziej jego zawartość. Na pierwszych  zajęciach uczniowie kl. I-III zapoznali się z zawartością kufra oraz poszukali odpowiedzi na pytanie „Co to jest dziedzictwo kulturowe?” i jak możemy to dziedzictwo chronić. Ponadto uczniowie kl. III na zajęciach plastycznych narysowali jeden wybrany przez siebie przedmiot z kufra. Dużym powodzeniem cieszył się bardzo stary klucz. Natomiast na zajęciach z edukacji polonistycznej starali się narysowany przez siebie przedmiot bardzo szczegółowo opisać. Spotkanie ze starymi przedmiotami było ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

Włożyliśmy do kufra:

- banknot 100 zł z 1986 r.,

- monetę 5 zł z 1986 r.,

- monetę 20 zł z 1977 r.,

- monetę 1 zł z 1973 r.,

- monetę 100 zł z 1990 r.

- monetę 10 zł z 1987 r.,

- zegar (budzik) z 1928 r.

Z żalem rozstawaliśmy się z kufrem.

 

                                                                                                                 M. Szylin


Wyjazd do kina na film "Legiony"

opublikowane: przez witoszyce szkola

 
Podobny obraz
 14 listopada uczniowie z klas V-VIII naszej szkoły udali się do kina w Górze na film pt: "Legiony". Film ten opowiada o legionowym pokoleniu lat 1914–1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. To epickie widowisko historyczne zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Ukazuje młodych ludzi, bez wahania rzucających się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia. Uniwersalna opowieść o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach i dojrzewaniu do wspólnoty. Film bardzo podobał się naszym uczniom.

OGÓLNOPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Góra 2019

opublikowane: 11 lis 2019, 09:57 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane ]

11 listopada, jak co roku, odbyły się w Górze biegi uliczne, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 1000 na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie zawodów, czyli  9 biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na 10 kilometrów.

Uczniowie naszej szkoły zmagali się na dystansach siedmiu kategorii wiekowych, od przedszkolaków i pierwszoklasistów po uczniów klasy ósmej.  W to chłodne choć słoneczne przedpołudnie wszyscy świetnie poradzili sobie na swoich dystansach.

Dwóch z nich odniosło wielki sukces. Kacper Kornicki w biegu na 1400m wywalczył III miejsce w kategorii powiat górowski. Antoni Pawłowski w biegu na 2200m świetnie poradził sobie ze starszymi kolegami zdobywając III miejsce w kategorii powiat górowski.

Uczniowie reprezentujący nasza szkołę i przedszkole: Julia Trofluk, Martyna Trofluk, Jan Pieniak, Laura Łuczak, Gabriela Prokopczyk, Kacper Bidziński, Julia Bidzińska, Przemysław Bobela, Martyna Grabowska, Krystian Halaberda, Klaudia Trofluk, Hubert Borkowski, Jakub Pieniak, Maciej Duchniak, Lena Halaberda, Anna Pawłowska, Natalia Duchniak, Oliwia Głowacka, Wanessa Matyjewicz, Wiktor Matyjewicz, Maja Zdebska, Małgorzata Greń, Mikołaj Zarzycki.

 

Serdecznie gratulujemy!

Maria Kołtowska

Małgorzata Szylin

Marta Hołownia-Dziewic

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Święto Niepodległości

opublikowane: 11 lis 2019, 09:50 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 lis 2019, 09:59 ]

8 listopada 2019 roku, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Społeczność szkolna uczestniczyła w lekcji historii, którą zaprezentowali uczniowie klasy 5.
W przygotowanym przez nich montażu słowno muzycznym uczniowie i przedszkolacy mieli możliwość zapoznać się z historią państwa polskiego na przełomie wieków, posłuchać pieśni patriotycznych i deklamacji wierszy. Tego typu inicjatywy kształtują pożądaną postawę patriotyczną wśród młodych ludzi.


                                                                                                            Agnieszka Wesołowska


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

"NIE ZADZIERAJ NOSA - BAW SIĘ RAZEM Z NAMI"

opublikowane: 11 lis 2019, 06:37 przez witoszyce szkola

8 listopada  po raz kolejny gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Zaprosili nas na koncert, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zaczynając od bajkowej atmosfery „Akademii Pana Kleksa” z takimi utworami jak np. „Witajcie w naszej bajce” czy „Kaczkę dziwaczkę”, po klasyków muzyki rozrywkowej polskiej i zagranicznej. Największe zainteresowanie naszych uczniów wzbudził utwór Ani Dąbrowskiej „Z Tobą nie umiem wygrać”, który duża część dzieci nuciła razem z wykonawcami.


                                                                                Lilia Burdziłowska


"Szkoła do hymnu"

opublikowane: 10 lis 2019, 14:54 przez witoszyce szkola

8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 nasza szkoła włączyła się w akcję "Szkoła do hymnu" i ośpiewaliśmy wspólnie 4 zwrotki hymnu narodowego.  Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka.Plus

opublikowane: 10 lis 2019, 14:46 przez witoszyce szkola

8 listopada uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes - Matematyka.Plus. Konkurs  pozwala  pobudzić  ducha olimpijskiej rywalizacji i dzięki temu staje się sposobem podnoszenia matematycznych umiejętności uczniów w naszej szkole. W tym konkursie nie ma przegranych jest on organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy uczniów.


                                                                                                               Lilia Burdziłowska

CODE WEEK 2019

opublikowane: 7 lis 2019, 01:35 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 lis 2019, 03:29 ]

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. W roku 2019 CodeWeek trwał od 5 do 20 października.

Uczniowie klasy III zrealizowali wszystkie zaplanowane zadania w CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować:

1.     Historia CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować

2.     Szukamy kodu w codziennych czynnościach z Uczymy Dzieci Programować

3.     Kod nie jedno ma imię z Uczymy Dzieci Programować

4.     Zakodowana orkiestra z Uczymy Dzieci Programować

5.     Tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy Dzieci Programować

6.     Zakodowana gimnastyka z Uczymy Dzieci Programować

7.     Zakodowana matematyka  z Uczymy Dzieci Programować

Był to czas niezwykle intensywnych, jednocześnie radosnych zmagań z kodowaniem. Choć nie zawsze było łatwo udało nam się wykonać wszystkie zadania. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w inicjatywie Europe CodeWeek 2019.

                                                                                                                                 M. Szylinhttps://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

                                                                                                         

KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT PROMUJĄCY FILIĘ BIBLIOTECZNĄ W CHRÓŚCINIE

opublikowane: 30 paź 2019, 00:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 31 paź 2019, 01:25 ]

Dnia 29.10.2019r. w Filii Bibliotecznej w Chróścinie odbyło się podsumowanie konkursu na plakat promujący Filię Biblioteczną w Chróścinie. Organizatorem konkursu była Filia Biblioteczna w Chróścinie, Biblioteka Miejska w Górze oraz  Stowarzyszenie Młodzi Młodym w Górze.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także rozwijanie kreatywności   i wrażliwości artystycznej u dzieci i młodzieży.

 Konkurs skierowany był do przedszkoli z Gminy Góra,

- szkół podstawowych klas I-III,

-szkół podstawowych klas IV- VIII oraz szkół średnich z Gminy Góra.

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

Grupa wiekowa klasy I-III: - opiekun Małgorzata Szylin

I miejsce

- Hanna Kaźmierczak,

II miejsce

 -Martyna Grabowska,

III miejsce

-Zuzanna Góral;

 

Grupa wiekowa klasy IV-VIII- opiekun Lucyna Sozańska

I miejsce

- Katarzyna Urbaniak

- Zuzanna Urbaniak,

II miejsce

- Natalia Duchniak

- Klaudia Huzar,

III miejsce

 -Maja Zdebska

- Martyna Wróbel

Dziękujmy i gratulujemy wszystkim laureatom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

                                                                                                                    Lucyna SozańskaTEATRZYK „ W LEŚNYM SĄDZIE NIEJEDEN BOHATER DZIŚ ZASIĄDZIE”

opublikowane: 28 paź 2019, 06:18 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 paź 2019, 06:23 ]

Dnia 28 października 2019 r. dzieci z grupy Kubusie i Smerfy oraz uczniowie klas I-III obejrzeli teatrzyk „W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Aktorzy zabrali dzieci do leśnego sądu na czele, którego stał Tygrys-sędzia. Dbał on o porządek w lesie. Niestety nie wszyscy mieszkańcy lasu przestrzegali zasad dobrego wychowania. Jedną z takich osób była Zosia Samochwalska, która nie bardzo wiedziała czym jest skromność i pokora. Pani Kłamczewska notorycznie kłamała, a misia Ciamcia była bardzo leniwa i ciągle by tylko spała. Mądry sędzia- Tygrys dobrze wiedział co zrobić, aby zmienić nawyki oskarżonych. Po pewnym czasie zwierzęta nauczyły się dobrego zachowania. Prawda, dobro oraz troska o innych stały się dla nich najważniejsze.

 Dziękujemy Pani Beacie Buda z Filii Bibliotecznej w Chróścinie za możliwość obejrzenia przedstawienia.

 

                                                                                                                                              M. Szylin1-10 of 477