100. rocznica urodzin Jana Pawła II

opublikowane: 24 maj 2020, 11:21 przez witoszyce szkola

18 maja 2020 roku to szczególna data. Tego dnia obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II.

W naszej szkole także chcieliśmy wyszczególnić tę datę i wspomnieć naszego wielkiego rodaka. Z tej okazji w każdej klasie podczas lekcji religii wspominaliśmy życie i działalność Świętego Jana Pawła II.

Urodzony 18 maja 1920 roku Karol Wojtyła stał się człowiekiem, którego pokochał cały świat. Potrafił jednoczyć ludzi i wzbudzać w nich wiarę. Jego życie może być wzorem do naśladowania.

Upamiętniając Papieża Polaka, w naszej szkole zostały ogłoszone dwa konkursy związane z Janem Pawłem II: konkurs plastyczny „Kartka dla Jana Pawła II” oraz konkurs poetycki, który polega na napisaniu wiersza dotyczącego Papieża Polaka. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku czerwca.

Karolina Derlat

XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny

opublikowane: 20 maj 2020, 00:36 przez witoszyce szkola

Dnia 4 marca 2020 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny XIX Powiatowego Konkursu Matematycznego. Wiktor Matyjewicz, Tomasz Kaźmierczak i Katarzyna Urbaniak  zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który nie odbył się ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. W związku z tym uczniowie zostali finalistami tego konkursu.

Gratuluje !
                                                                                                                                    Lilia Burdziłowska

XX Ogólnopolski Górowski Konkurs Informatyczny

opublikowane: 20 maj 2020, 00:26 przez witoszyce szkola

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym dla uczniów klas IV-VI pod hasłem "Rok dla niepodległej" organizowanym  przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno - Pedagogicznego w Górze.  Zadaniem konkursowym było wykonanie prezentacji multimedialnej.  Prace Filipa Siekanowicza i Zuzanny Żygadło zostały przekazane do oceny komisji w Górze. Uczniowie zostali zakwalifikowani do finału konkursu, który jednak został odwołany ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Uczniowie uzyskali tytuł finalisty w XX Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym w kategorii szkoły podstawowe pod hasłem „Rok dla Niepodległej”.

Gratuluję!!!

Lilia Burdziłowska

Kreatywna plastyka

opublikowane: 15 maj 2020, 03:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 15 maj 2020, 04:27 ]

Zapraszamy do obejrzenia kreatywnych prac  plastycznych wykonanych przez  uczniów naszej szkoły.

Lucyna Sozańska

Podziękowanie dla Pana Adraiana Piotrowskiego

opublikowane: 15 maj 2020, 02:36 przez witoszyce szkola

Rozstrzygnięcie konkursu - Dzień szalonych fryzur czyli Internetowy szał fryzurowy.

opublikowane: 13 maj 2020, 12:19 przez witoszyce szkola

Do konca kwietnia był ogłoszony Konkurs - Dzień szalonych fryzur czyli konkurs - Internetowy szał fryzurowy.

Celem konkursu było oderwanie się od obowiązków domowych, zadań lekcyjnych jak i od rzeczywistości w tych ciężkich tygodniach. Przydała nam się chwila szaleństwa i wytchnienia. Każdy kto  miał ochotę i chwilę czasu wolnego, mógł wykonać sobie lub innemu członkowi rodziny, pomysłową i szaloną fryzurę. W swojej wenie  twórczej można było wykorzystać wszystko co się miało pod ręką.

Nagrody otrzymują.

- I miejsce  -Katarzyna Urbaniak kl.VI

-II miejsce -Natalia Duchniak kl. V

Mateusz Łabiński kl.V

Autorzy  najciekawszych i najbardziej kreatywnych pomysłów  zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły.

Gratuluję

Lucyna Sozańska

POLSKA – MOJA OJCZYZNA

opublikowane: 7 maj 2020, 04:38 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 maj 2020, 04:51 ]

W ramach nauczania zdalnego uczniowie klasy III wykonali kolejne zadania w programie Uczymy Dzieci Programować.  Zdjęcia otrzymałam od  rodziców uczniów.

M. Szylin

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY - CERTYFIKAT

opublikowane: 7 maj 2020, 04:35 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 maj 2020, 04:37 ]

W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy III brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program ten poświęcony był tematyce ekologicznej. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak troszczyć się o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu. Za udział w programie uczniowie otrzymali certyfikat „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”.

Małgorzata Szylin

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu

opublikowane: 5 maj 2020, 11:47 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 5 maj 2020, 11:58 ]

W załączniku znajduje się zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

opublikowane: 5 maj 2020, 11:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 5 maj 2020, 11:59 ]

Szanowni Państwo

W załączniku znajduje się artykuł nt. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przy korzystaniu z Internetu w czasie epidemii. Proszę o zapoznanie się z jego treścią.