Zajęcia taneczne

opublikowane: 15 lis 2018, 03:10 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 15 lis 2018, 03:14 ]

Dnia 15.11.2018 r. naszą  szkołę  odwiedziły osoby reprezentujące Ogólnopolską Szkółkę Tańca i Dobrych Manier. Szkółka ma na celu poprawę aktywności fizycznej, koordynacji ruchowej, korekcje wad postaw, naukę współistnienia w grupie, ale przede wszystkim poznanie zasad dobrych manier i zabawę przez naukę  tańca.  Uczniowie podczas spotkania bawili się przy muzyce, a także otrzymali informacje szczegółowe na temat zajęć oraz  karty zgłoszenia . 
Dzieci można zapisać poprzez stronę  www.hajdasz.pl  lub telefonicznie pod numerem  517 069 014. Pierwsze zajęcia – (bez zobowiązań) odbędą się  19.11.2018 r. o godz. 16.15-17.00 w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole
 w Witoszycach na górnym holu.                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                      M. Rogasik


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58


OGÓLNOPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI „GÓRA 2018”

opublikowane: 13 lis 2018, 03:09 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 lis 2018, 13:13 ]

Blisko 900 osób brało udział w tegorocznym, jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Biegu Niepodległościowym w Górze. O godzinie 10.00 na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze przy akompaniamencie hymnu olimpijskiego odbyło się wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz uroczyście dokonała otwarcia biegu życząc jego uczestnikom wytrwałości.

Oprócz biegu głównego na 10km i najbardziej emocjonującego biegu przedszkolaków na 100m odbyło się osiem biegów młodzieżowych. Uczniowie naszej szkoły: Maria Bobela, Natalia Banasiewicz, Natalia Duchniak, Lena Halaberda, Aleksander Kaczor, Kacper Kornicki, Mikołaj Ozdoba, Anna Pawłowska, Zuzanna Żygadło, Laura Łuczak, Emilia Wiśniewska, Klaudia Trofluk, Przemysław Bobela,  Natalia Gil, Oliwier Mielczarek, Martyna Grabowska, Krystian Halaberda, sprawdzali się na dystansach w swoich kategoriach wiekowych.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Małgorzata Szylin

Marta Hołownia-Dziewichttps://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

100 Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

opublikowane: 12 lis 2018, 08:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane ]

  "Tak okrągła rocznica to za .....sto lat"
       ( słowa Pana Leszka Steckiego)        9 listopada 2018 roku odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

       Aby uczcić tak doniosłą chwilę uczniowie wraz z nauczycielami oglądnęli obrazy historyczne przygotowane przez Panią Agnieszkę Wesołowską, do których piosenkę pt. " Pierwsza Brygada" jako podkład umieścił Pan Mateusz Zmuda.

      Następnie Pan Dyrektor Leszek Stecki wygłosił przemówienie na temat ważności tradycji.

       Uczennica Katarzyna Urbaniak wraz z Filipem Siekanowiczem przedstawili historię Niepodległej Polski, a uczniowie klasy VIII wiersze o Niepodległej przygotowane przez Panią Lillę Łuszczak. 

         Nie zabrakło śpiewu. Uczniowie klas V i VI wraz z Panią Lucyną Sozańską zaśpiewali trzy pieśni tj. "Szara piechota" , "Maszerują strzelcy" oraz "Rotę".

          Kubusie przygotowane przez Panią Marię Kołtowską odtańczyły taniec z biało-czerwonymi szarfami.

       Naszym honorowym gościem był Pan Henryk Adamus - weteran wojenny. Pan Henryk podzielił się swoimi wspomnieniami. 

         W związku z tak ważnym świętem równo o godzinie 11.11 wraz z innymi uczniami całej Polski odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" biorąc tym samym udział w biciu rekordu.
                                                                 
                                                                                                                                         Lilla Łuszczak

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Konkurs ortograficzny

opublikowane: 12 lis 2018, 08:17 przez witoszyce szkola

 29 października uczennice: Dobrosława Kwartnik z klasy VII i Zuzanna Ślubowska z klasy VI reprezentowały naszą szkołę w V Konkursie Ortograficznym "Nie tylko dla Orłów". Konkurs miał miejsce w auli Liceum Ogólnokształcącego w Górze.  Tekst konkursu dotyczył 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uczennice nie zajęły żadnego miejsca, ale mogły w praktyce wykorzystać  znajomość niełatwej polskiej ortografii!
                                                     
                                                                                                                                                    Lilla Łuszczak

„Śniadanie daje moc”

opublikowane: 8 lis 2018, 12:03 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 lis 2018, 14:26 ]

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Uczniowie najpierw założyli odpowiednie stroje (fartuszki i czepki lub chusteczki), umyli ręce, następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się przede wszystkim  kolorowe kanapki.

Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. 

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.


                                                                                                                                            Marzena Rogasik


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Olimpiada Wiedzy Archimedes - Matematyka.Plus.

opublikowane: 7 lis 2018, 13:36 przez witoszyce szkola

7 listopada uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes - Matematyka.Plus. Konkurs  pozwala  pobudzić  ducha olimpijskiej rywalizacji i dzięki temu staje się sposobem podnoszenia matematycznych umiejętności uczniów w naszej szkole. W tym konkursie nie ma przegranych jest on organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy uczniów.


                                                                                                                                                    Lilia Burdziłowska

„PRZYGODY WAŻNIAKA I SPÓŁKI”

opublikowane: 7 lis 2018, 13:10 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 lis 2018, 13:10 ]

W poniedziałek 5 listopada gościliśmy wspaniałych aktorów z Teatru Blaszany Bębenek, którzy przenieśli dzieci do wspaniałej i magicznej wioski smerfów oraz do zamku Gargamela i jego kompana kota Klakiera. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać Smerfy: Ważniaka, Papę Smerfa, Spiocha oraz mieszkańców zamku: Gargamela i Klakiera. Spektakl sprawił, że głośny śmiech dzieci wypełniał całą salę !!! Przedstawienie odbyło się w naszej szkole dzięki współpracy z Oddziałem Dziecięcym Biblioteki Miejskiej w Górze oraz Filią w Chróścinie.

 

                                                                                                                                  Ewa Pieprzyk

„KUBUSIE” ŚWIĘTOWALI DZIEŃ KUNDELKA

opublikowane: 7 lis 2018, 13:08 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 lis 2018, 13:28 ]

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Z okazji obchodów Dnia Kundelka przedszkolaki Z grupy Kubusie przyniosły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy zaprezentował swojego pieska, prowadząc go na smyczy. Podczas pokazu pieski były bardzo posłuszne i prezentowały się z wielką gracją. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem, co potrzebne jest do pielęgnacji i hodowli naszych czworonożnych przyjaciół.

Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Dzieci „wyprowadzały” swoje pluszaki na spacer, karmiły je, bawiły się z nimi, tuliły je i odpoczywały na dywanie. Kiedy czworonogi odpoczęły znowu przyszedł czas na wyprowadzenie pieska na spacer i kolejne rytuały i tak minął nam cały dzień. Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość! Wychowankowie pokazali również, że warto pomagać i każdy tego dnia przyniósł karmę dla samotnych i opuszczonych piesków mieszkających w schronisku. Dwie przepełnione psim jedzeniem reklamówki trafiły do schroniska w Henrykowie. Dziękuję serdecznie przedszkolakom oraz ich rodzicom !!!

 

                                                                                                                              Ewa Pieprzyk


https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58

Zajęcia w ramach profilaktyki uzależnień

opublikowane: 2 lis 2018, 16:25 przez witoszyce szkola

29 października odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy VII i VIII z zakresu uzależnień od mediów cyfrowych, tabletów, telefonów i gier komputerowych, które przeprowadziła Pani Aneta Chmiel- Kwaśnica z PCDN i PPP
w Górze.
Celem zajęć było rozpoznanie zagrożeń związanych z komputerem i Internetem, nabycie umiejętności dostrzegania korzyści i strat  związanych z używaniem komputera.
Problem z nadużywaniem smartfonów i mediów cyfrowych dostrzega się już wśród najmłodszych uczniów. Dzieci, zamiast ze sobą nawzajem, spędzają czas z nosami w ekranach swoich smartfonów. Tablet, smartfon i Internet to ciekawe narzędzia dające wiele możliwości jednak muszą być one odpowiednio wykorzystywane.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia!!!

                                                                                                                                            Lilia Burdziłowska

Wyjazd do kina

opublikowane: 24 paź 2018, 13:44 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 lis 2018, 00:32 ]

23 października 2018 roku uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z wychowawczyniami Panią Lillą Łuszczak, Panią Lucyną Sozańską i Panią Lilią Burdziłowską przyjechali do Góry. W Domu Kultury odbyła się projekcja filmu pt. "Dywizjon 303. Historia Prawdziwa". Film został zrealizowany na podstawie książki pt. "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera. Historia polskich lotników. bohaterów bitwy powietrznej o Anglię była bardzo wzruszająca. Uczniom podobał się film jak i sam wyjazd do kina.                                                                                                                                                                Lilla Łuszczak

1-10 of 372