100 Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

opublikowane: 12 lis 2018, 08:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 lis 2018, 12:16 ]
  "Tak okrągła rocznica to za .....sto lat"
       ( słowa Pana Leszka Steckiego)

9 listopada 2018 roku odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Aby uczcić tak doniosłą chwilę uczniowie wraz z nauczycielami oglądnęli obrazy historyczne przygotowane przez Panią Agnieszkę Wesołowską, do których piosenkę pt. " Pierwsza Brygada" jako podkład umieścił Pan Mateusz Zmuda.

Następnie Pan Dyrektor Leszek Stecki wygłosił przemówienie na temat ważności tradycji.

Uczennica Katarzyna Urbaniak wraz z Filipem Siekanowiczem przedstawili historię Niepodległej Polski, a uczniowie klasy VIII wiersze o Niepodległej przygotowane przez Panią Lillę Łuszczak.

Nie zabrakło śpiewu. Uczniowie klas V i VI wraz z Panią Lucyną Sozańską zaśpiewali trzy pieśni tj. "Szara piechota" , "Maszerują strzelcy" oraz "Rotę".

Kubusie przygotowane przez Panią Marię Kołtowską odtańczyły taniec z biało-czerwonymi szarfami.

Naszym honorowym gościem był Pan Henryk Adamus - weteran wojenny. Pan Henryk podzielił się swoimi wspomnieniami.

W związku z tak ważnym świętem równo o godzinie 11.11 wraz z innymi uczniami całej Polski odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" biorąc tym samym udział w biciu rekordu.

Lilla Łuszczak