12 marca - Dzień matematyki. Matematyka dzika.

opublikowane: 13 mar 2019, 09:51 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 mar 2019, 09:54 ]

12 i 13 marca nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Matematyki.
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!  Podczas lekcji matematyki w klasach IV-VIII uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań  wyświetlonych na  interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło stowarzyszenie. Turniej składał  się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to:  „Matematyka dzika”, a więc pytania związane były z przyrodą w Polsce. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis “Na temat”, pełniący rolę edukacyjną. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Lilia Burdzilowska