12 marca – Dzień Matematyki 2018, „Matematyka od kuchni”

opublikowane: 13 mar 2018, 06:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 mar 2018, 02:07 ]

12 marca nasza szkoła wzięła udział w obchodach  Dnia Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl! Patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Podczas lekcji matematyki w klasach IV-VI uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań  wyświetlonych na  interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło stowarzyszenie. Turniej składał  się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to:  „Matematyka od kuchni”, a więc pytania związane były z przepisami, gotowaniem… Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis “Na temat”, pełniący rolę edukacyjną. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Lilia Burdzilowska