Akademia Bezpiecznego Puchatka

opublikowane: 18 sty 2018, 12:44 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 18 sty 2018, 12:48 ]
Od września 2017 roku uczniowie klasy I brali udział w  IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Uczyli się również udzielania pierwszej pomocy. W styczniu 2018 roku pierwszoklasiści przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który sprawdził zdobytą przez nich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy zaliczyli test w 100%.

W wyniku podjętych działań zdobyliśmy Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

M. Szylin