Akademia z okazji Święta Niepodległości

opublikowane: 14 lis 2022, 00:10 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 lis 2022, 03:03 ]
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VIII przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny, upamiętniający tą doniosłą chwilę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane przez uczniów treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, które wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Tego dnia uczniowie naszej szkoły już po raz piąty wzięli udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu" i odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu narodowego. W dniu 11 listopada  Poczet Sztandarowy reprezentował naszą szkołę pod Pomnikiem Wolności w Górze oraz w Kościele Św. Katarzyny w Górze podczas mszy za ojczyznę a delegacja nauczycieli złożyła kwiaty pod pomnikiem.

Agnieszka Wesołowska