Akcja „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”

opublikowane: 21 lis 2021, 23:28 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 lis 2021, 08:10 ]

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic” dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji zorganizowanej przez Siostry Dominikanki . Podstawowym celem  akcji jest budowanie świadomości obywatelskiej i trwałej więzi z ojczyzną, a także integracja międzypokoleniowa.

Podczas na zajęciach świetlicowych uczniowie własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami dla polskich żołnierzy strzegących naszych granic. Uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające sylwetki żołnierzy, biało-czerwone flagi, laurki z pozdrowieniami. Dzieci tworzyły prace z wyrazami wsparcia i  podziękowań  za opiekę nad bezpieczeństwem naszego kraju.

Lucyna Sozańska