AKCJA „RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

opublikowane: 30 lis 2017, 13:44 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 30 lis 2017, 13:56 ]
Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie, codziennie - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
Wiek przedszkolny to właśnie najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. W celu zachęcenia najmłodszych do sięgania po książki i czytania w grupie „Smerfy” już kolejny rok prowadzona jest akcja „Rodzice czytają dzieciom”. Akcję zapoczątkowała wychowawczyni grupy p. Maria Kołtowska, która zapraszała rodziców, dziadków do przedszkola, aby przeczytali dzieciom bajkę. W kolejnych latach do udziału w akcji zostali zaproszeni również  goście ze środowiska lokalnego. W tym roku w przedszkolu gościliśmy już rodziców: panią Ewę Prodan,  p. Damiana Borkowskiego, p. Annę Przygucką, p. Ewę Janik, p. Katarzynę Kaźmierczak.

Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania i kolejne niezwykłe przygody bohaterów bajek.

Maria Kołtowska