Akcja „Rodzice czytają dzieciom”

opublikowane: 11 lis 2022, 13:33 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 lis 2022, 23:43 ]
Częste czytanie książek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie, jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego wspólnie z rodzicami i dziadkami od października rozpoczęliśmy akcję czytania książek w przedszkolu. Dzięki tej akcji kształtujemy nawyki czytelnicze u dzieci i uczymy jak dbać i szanować książki. Rodzice mogą przynieść książkę z domu do przeczytania lub wypożyczyć w bibliotece szkolnej, gdzie bajki i książki dla dzieci zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Akcję rozpoczęła mama Wojtusia G. z gr. Kubusie oraz mama Zuzi G. z gr. Smerfy. Serdecznie dziękujemy obu mamom za wspólnie spędzony czas. W międzyczasie zdążyły już nas odwiedzić babcie Ali, Szymona oraz Antosi z gr. Smerfy. Czekamy na kolejnych rodziców lub dziadków.

Akcja jest realizowana w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  na lata 2021-2025”.

Magdalena Chociaj