Akcja "Sprzątanie świata 2018" Śmieci segregujesz - Planetę ratujesz.

opublikowane: 23 wrz 2018, 12:54 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 26 wrz 2018, 10:30 ]
    Jubileuszowa  -  25- ta -akcja Sprzątanie świata organizowana przez Fundację  Nasza Ziemia przebiega pod hasłem "Akcja -segregacja,  2x więcej, 2x czyściej".  Ma na celu wzrost świadomości mieszkańców  na rzecz prawidłowej segregacji odpadów.   W naszej szkole akcja edukacyjna przebiegała zarówno na zajęciach opiekuńczych, dydaktycznych jak i  na warsztatach przyrodniczych "Co w trawie piszczy?" realizowanych w ramach projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra"  a dzięki współpracy z Nadleśnictwem  Góra Śląska uczniowie grając w grę planszową, podczas zabawy, poznawali ważne i trudne zagadnienia  ochrony środowiska. Kolejnym elementem edukacyjnym był krótki występ  uczestników warsztatów przyrodniczych  na apelu w dniu 21.09.2018, uzupełnieniem występu uczniów była praktyczna segregacja odpadów do specjalnie przygotowanych  kolorowych worków.

Tradycyjnie już, wszyscy uczniowie szkoły po teoretycznej i praktycznej dawce wiedzy udali się na wyznaczone tereny w celu "posprzątania świata" . A prawdziwą weryfikacją zdobytej wiedzy  okażą się codzienne zachowania  w szkole i w domu,  tak aby było " 2x więcej odpadów do recyklingu a "2 x " czyściejsze środowisko.

Czesława Zabłocka