ANDRZEJKI W KLASACH I-III

opublikowane: 30 lis 2017, 13:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 30 lis 2017, 13:38 ]
Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

W zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się 30 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich pań wychowawczyń. Wszyscy bawili się doskonale. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Panie nauczycielki przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, czy też czego powinny się wystrzegać. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów, za który bardzo serdecznie dziękujemy. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

J. Bretsznajder

M. Szylin