APEL WIELKANOCNY

opublikowane: 1 kwi 2016, 09:28 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 3 kwi 2016, 13:26 ]
Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa  i nad triumfem zmartwychwstania.

Dnia 23 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel związany ze Świętami Wielkiej Nocy, który przygotowała  katechetka p. Jadwiga Deluga. Wiersze recytowane przez uczniów klasy trzeciej przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Urozmaiceniem programu artystycznego był występ uczniów z klasy szóstej, którzy prezentowali swoje wokalne umiejętności w pieśniach wielkopostnych i wielkanocnych. Piękna dekoracja wprowadzała w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie spotkania p. Dyrektor Leszek Stecki  podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożył całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.