Apel Wielkanocny

opublikowane: 28 mar 2018, 05:14 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 mar 2018, 07:14 ]
Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa  i nad triumfem zmartwychwstania. Temu celowi służyć może uroczysty apel, który odbył się 28 marca w naszej szkole. Przedstawienie przygotowała klasa IV pod opieką katechetki p. Jadwigi Delugi. Apel  pomógł młodym ludziom przygotować się do prawdziwego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Urozmaiceniem programu artystycznego były pieśni wielkopostne i wielkanocne. Piękna dekoracja wprowadzała w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie spotkania p. Dyrektor Leszek Stecki  podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożył całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Lilia Burdziłowska