Bezpieczna droga do szkoły

opublikowane: 10 paź 2017, 10:52 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 paź 2017, 10:55 ]
  " Bezpieczna droga do szkoły " to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
     W tym też celu zaprosiliśmy na spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Górze asp.szt.Przemysława Koźmińskiego oraz  .asp. Jarosława Lorek, którzy przypomnieli najmłodszym o zasadach, jakimi powinni się kierować, by uniknąć zagrożeń na drodze.
Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy, przedstawili korzyści z noszenia elementów odblaskowych, przypomnieli jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem tj. zapinanie pasów bezpieczeństwa, podróżowanie dzieci w fotelikach.
  Uczniowie bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na zadawane pytania , wykazywali się ogromną wiedzą z zakresu ruchu drogowego, oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Dzięki takim spotkaniom kształtujemy właściwą postawę dotyczącą bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Wioletta Koszacka-Gęstwa