" Bezpieczna droga do szkoły "

opublikowane: 7 paź 2019, 03:26 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 paź 2019, 13:10 ]

" Bezpieczna droga do szkoły " to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
     W tym też celu zaprosiliśmy na spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Górze sierż. sztab. Zbigniewa Sosińskiego oraz  post. Krzysztofa Augulewicza, którzy przypomnieli najmłodszym o zasadach, jakimi powinni się kierować, by uniknąć zagrożeń na drodze.
Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy, przedstawili korzyści z noszenia elementów odblaskowych, przypomnieli jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem tj. zapinanie pasów bezpieczeństwa, podróżowanie dzieci w fotelikach.
  Uczniowie bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na zadawane pytania , wykazywali się ogromną wiedzą z zakresu ruchu drogowego, oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Dzięki takim spotkaniom kształtujemy właściwą postawę dotyczącą bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W.Koszacka-Gęstwa