Bezpieczna droga do szkoły

opublikowane: 27 wrz 2021, 14:15 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 27 wrz 2021, 14:17 ]
    " Bezpieczna droga do szkoły " to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
     W tym też celu zaprosiliśmy na spotkanie funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Górze asp.szt.Tomasza Matuszewskiego, który przypomniał najmłodszym o zasadach, jakimi powinni się kierować, by uniknąć zagrożeń na drodze.
Funkcjonariusz omówił zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy, przedstawił korzyści z noszenia elementów odblaskowych, przypomniał jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem tj. zapinanie pasów bezpieczeństwa, podróżowanie dzieci w fotelikach.
  Uczniowie bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na zadawane pytania , wykazywali się ogromną wiedzą z akresu ruchu drogowego, oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Dzięki takim spotkaniom kształtujemy właściwą postawę dotyczącą bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W.Koszacka-Gęstwa