Bezpieczne wakacje

opublikowane: 22 cze 2017, 03:31 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 22 cze 2017, 04:06 ]
Przed nami wakacje, czas wyjazdów i wypoczynku w różnych miejscach.
W ramach troski o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły przeprowadzono cykl zajęć profilaktycznych pt."Bezpieczne wakacje". Celem akcji było przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku, oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem.
Wychowawcy i pedagog szkolny zapoznali uczniów z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, utrwalali postawy prospołeczne wśród uczniów i wzbudzali u dzieci zaufanie do przedstawicieli służb bezpieczeństwa- Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

Wspólnie z dziećmi i młodzieżą rozmawiano na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w: górach, nad morzem, w podróży, w czasie wolnym, w wirtualnej przestrzeni. Przestrzegano przed kontaktami z nieznajomymi osobami. Młodzież uwrażliwiono na ostrożność w zawieraniu wakacyjnych znajomości.
Drodzy uczniowie życzymy Wam wiele wspaniałych, wakacyjnych wrażeń, słońca, odpoczynku licząc na Waszą odpowiedzialną i bezpieczną postawę przez cały rok.