"Bezpieczny Dolnoślązak"

opublikowane: 13 paź 2021, 09:02 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 paź 2021, 09:07 ]

"Bezpieczny Dolnoślązak" to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie świadomości uczniów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
W ramach zajęć praktyczno-dydaktycznych uczniowie klasy VI,VII i VIII gościli w szkole funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Górze, przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze oraz inspektora ds. uzależnień.
Podczas zajęć warsztatowych młodzież miała możliwość  założenia alkogogli i narkogogli, które dają namiastkę postrzegania świata przez osobę będącą pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.
Dzięki zajęciom profilaktycznym uczniowie podnieśli swój poziom ostrożności i wyobraźni o konsekwencjach nieprzemyślanych decyzji i zachowań.

W.Koszacka-Gęstwa