Bicie rekordu Guinnessa w resuscytacji

opublikowane: 20 paź 2018, 13:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 paź 2018, 14:08 ]
Dnia16 października 2018 r . uczniowie oraz nauczyciele  naszej szkoły po raz kolejny  włączyli się w akcję bicia rekordu w  jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Bicie rekordu to inicjatywa zapoczątkowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy Ratować”.  W naszej szkole były prowadzone szkolenia z pierwszej pomocy, przez co zwiększamy świadomość uczniów, już od najmłodszych lat, jak ważna jest pierwsza pomoc dla osób, u których doszło do nagłego zatrzymania akcji serca. Całe zdarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12.00 i trwało do godziny 12.30. Do dyspozycji uczestnicy mieli fantomy, na których wykonywali dwa wdechy ratownicze oraz 30 uciśnięć klatki piersiowej.

Marzena Rogasik