Aktualności‎ > ‎

„Bieg po śmieci”

opublikowane: 10 cze 2019, 13:52 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 cze 2019, 02:35 ]
        Nadleśnictwo Góra Śląska we współpracy z Gminą Góra ogłosiło akcję ”Bieg po śmieci”, która odbyła się w dniu 8 czerwca 2019r. Miło jest nam powiadomić, że  uczniom  naszej szkoły zależy na czystości najbliższego środowiska, między innymi okolicznych lasów.

W wolną  sobotę  zgłosili się do Pani Sołtys Witoszyc Bożeny Średniawa aby powiedzieć śmieciom, że las to nie jest dla nich miejsce. W czasie półtorej godziny  znaleźli między innymi kanapę, fotele, chodniki , stare buty, butelki, reklamówki , nawet części samochodowe i komputerowe. Aż dziwne i bardzo przykre, że cywilizowany człowiek potrafi być tak bezmyślnie okrutny dla środowiska.

 W akcji wzięli udział: Julia Grabowska, Hania Kurzawa, Kinga Kurzawa, Sara Łuczak , Laura Łuczak, Krystian Halaberda, Martyna Grabowska, Wiktor Fehler, Lena Halaberda, Natalia Duchniak, Tomasz Kaźmierczak, Filip Siekanowicz, Mikołaj Zarzycki,  Mateusz Hrehorowicz, Maciej Mikołajczyk, Kacper Kornicki, Amelia Jóźwik, Hubert Budzikowski i Wiktor Galicki pod opieką nauczyciela przyrody.

Udało się połączyć pożyteczne z przyjemnym, bo po sprzątaniu zostaliśmy poczęstowani pysznymi kiełbaskami, napojami i słodyczami,  za co serdecznie dziękujemy Radzie Sołeckiej.

                                                                                                                  Czesława Zabłocka


     

https://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58


Comments