CHOINKI NADZIEI 2016, II EDYCJA AKCJI

opublikowane: 17 sty 2017, 13:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 sty 2017, 13:32 ]
W niedzielne popołudnie  18 grudnia 2016 roku w  naszej szkole odbył się już drugi finał akcji „Choinki Nadziei 2016”. Całkowicie bezinteresownie młodzież naszej szkoły, pod opieką wychowawców i nauczycieli,  od ponad miesiąca  przygotowywała świąteczny program  składający się  z  tańców i przedstawienia przedszkolaków, występów zespołu wokalnego oraz Jasełek w wykonaniu  wszystkich uczniów klas I-III. Natomiast uczniowie starszych klas wykonali i roznieśli do ponad 100 seniorów i osób samotnych  piękne kartki z życzeniami świątecznymi.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział  seniorzy,  do których adresowane jest to przedsięwzięcie  , uczniowie i zaproszeni goście   Wice Burmistrzem Góry Pan  Andrzej Rogala,  Starosta Górowski Pan Piotr  Wołowicz.

Organizatorzy Pan Leszek Stecki- Dyrektor szkoły, Pani  Bożena Średniawa Sołtys Witoszyc, Pani Beata Buda Biblioteka Miejska w Górze,  Filia w Chróścinie oraz Pani Barbara  Chrystman- Kurzawa z Nadleśnictwa Góra Śląska uroczyście powitali zebranych i zaproszonych gości , Radnych Rady Miejskiej w Górze Panią Monikę  Siekanowicz  i Bolesława Siekanowicza. Wśród zaproszonych gości byli również sponsorzy, którzy ufundowali piękne stroje dla przedszkolaków. Inicjatorem zakupu strojów dla dzieci była Pani Monika Siekanowicz , która potrafiła zachęcić do swojego pomysłu nie tylko swojego męża ale i  innych Radnego Bolesława Siekanowicza,  Józefa Warzyboka,  Marcina Janika,  Bożenę i Marka Średniawów,  Martę i Krzysztofa Łuczaków, Marzenę i Leszka Ciastoniów, Barbarę Sokołowską. Tegoroczna część artystyczna, zarówno piękne tańce przedszkolaków , jasełka jak i  występy zespołu wokalnego zrobiły wielkie wrażenie na wszystkich gościach, były okazją do pokazania umiejętności naszych uczniów i pochwalenia się ich zdolnościami, za co należą się wielkie podziękowania Paniom Marii Kołtowskiej, Barbarze Czarnej, Marzenie Rogasik , Małgorzacie Szylin,  Czesławie Zabłockiej oraz  głównemu koordynatorowi akcji Dyrektorowi Panu Leszkowi Steckiemu.

Poczęstunek przygotowany przez rodziców i sołectwo Witoszyce ,  wspólne śpiewanie kolęd  stanowiły dalszą część uroczystości  i wprowadziły wszystkich we wzruszający przedświąteczny nastrój. Wielu gości gorąco dziękowało za zaproszenie i wzruszenia , których mieli okazję doświadczyć,  co umacnia nas w przekonaniu o potrzebie organizowania kolejnego  spotkania za rok.