Choinki nadziei 2018

opublikowane: 22 gru 2018, 14:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 22 gru 2018, 15:12 ]

W dniu 16 grudnia w naszej szkole, już po raz czwarty,  odbył się finał akcji Choinki Nadziei 2018. Wcześniej, jak w poprzednich latach uczniowie odwiedzili ponad 120 domów seniorów w Radosławiu , Nowej Wiosce, Chróścinie i Witoszycach aby złożyć życzenia świąteczne oraz zaprosić na uroczystość finałową.

Organizatorzy Dyrektor Zespołu  Leszek Stecki, Sołtys Witoszyc Bożena Średniawa,  Barbara Chrystman-Kurzawa z ramienia Nadleśnictwa Góra Śląska oraz   Beata Buda z Biblioteki Miejskiej w Górze rozpoczynając spotkanie serdecznie powitali  przybyłych  80 zaproszonych gości, przedstawicieli władz lokalnych, przyjaciół szkoły oraz  rodziców oraz złożyli wszystkim piękne życzenia świąteczne.

Następnie wszyscy obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły i przedszkolaków z grupy „Smerfy”,  szczególnie zachwyciły popisy taneczne najmłodszych dzieci,  wszystkie popisy artystyczne dzieci zostały nagradzane gromkimi brawami.

Na zakończenie  części artystycznej Dyrektor Zespołu serdecznie podziękował wszystkim  uczniom, rodzicom i  organizatorom  zaangażowanym w przygotowanie spotkania oraz zaprosił na kolejną część uroczystości.

Pani leśnik  Barbara Chrystman- Kurzawa przygotowała prezentację poświęconą symbolom przyrodniczym w tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz krótką historię poprzednich spotkań świątecznych. Natomiast bibliotekarka Beata Buda zacytowała  opis wieczerzy wigilijnej  z „Chłopów”  Władysława Reymonta.

Równie miłą częścią spotkania był poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz Radę Sołecką Witoszyc, który był okazją do  wspólnego kolędowania, spotkań i  rozmowy.