DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

opublikowane: 21 lis 2020, 05:05 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 21 lis 2020, 05:46 ]
13 listopada obchodziliśmy w grupie Smerfy Dzień Czystego Powietrza.

Celem tego święta jest edukacja dzieci w zakresie przyczyn zanieczyszczeń powietrza, szczególnie tych, na które mamy największy wpływ - czyli tak zwanej niskiej emisji, stanowiącej jedno z głównych źródeł smogu.

W grupie 5-6-latków zorganizowane zostały zajęcia i zabawy, podczas których dzieci odkrywały tajemnice powietrza. Poznały  jego znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno palić śmieci oraz poznały źródła zanieczyszczeń powietrza.

W barwnym pochodzie dzieci przemaszerowały w okolicy przedszkola, niosąc białe i zielone balony oraz skandując hasła. W ten sposób dzieci chciały zwrócić uwagę mieszkańców na problem trucia siebie, swoich sąsiadów i środowiska przez spalanie śmieci w piecach domowych. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały plakaty i rysunki, które zabrały do domu, aby w czasie sezonu grzewczego przypominały wszystkim o konieczności dbania o czyste powietrze.

Maria Kołtowska