Dzień Dziecka 2017

opublikowane: 2 cze 2017, 04:38 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 cze 2017, 10:31 ]
Dnia 1 czerwca 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka - wesoło, zdrowo i na sportowo. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia. Uczniowie klas IV –VI wzięli udział w podchodach przygotowanych przez  p. Martę Hołownię-Dziewic. Podczas podchodów uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny.  Jedna drużyna wraz z opiekunem uciekała  zostawiając po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania, a druga grupa musiała ją złapać. To była doskonała zabawa zarówno dla uciekających, którym przyjemność sprawiało ukrywanie zadań i ucieczka jak i dla tropiących, którzy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami przy rozwiązywaniu zadań.  Były to zadania sprawnościowe z wykorzystaniem wiedzy z różnych przedmiotów. Przydała się również umiejętność szybkiego orientowania się w terenie.
Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w akcji "Jak nie czytam jak czytam" podczas której czytali swoje ulubione książki pod czujnym okiem nauczycielek.

Następnie uczniowie klas IV-VI wzięli udział w ognisku.  Uczestnicy mogli w radosnej atmosferze posilić się smacznymi kiełbaskami oraz lodami i słodkościami przygotowanymi przez Radę Rodziców.

Uczniowie klas I-III i Przedszkolaki spędzili czas bardzo wesoło. Dzieci  uczestniczyły w różnych zabawach: rzuty ringo, tory przeszkód, gra w piłkę nożną, zabawy hula hop,  miały  także możliwość pomalowania specjalnymi farbami twarzy w piękne i kolorowe wzory, co cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych jak i młodszych. Rodzice wraz z nauczycielami  upiekli dla uczniów kiełbaski, tego dnia także wszyscy otrzymali słodki poczęstunek w postaci cukierków, wafelków  i lodów.

Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Uczniowie zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do domów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego dnia, a sponsorom za zakup słodyczy.

Lilia Burdziłowska

Marzena Rogasik