DZIEŃ DZIECKA KLAS IV-VI

opublikowane: 2 cze 2016, 04:27 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 2 cze 2016, 04:30 ]
Dnia 01 czerwca 2016r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka - Wesoło, zdrowo i na sportowo. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia. Uczniowie klas IV –VI wzięli udział w turnieju przygotowanym przez p. Karolinę Taler oraz p. Martę Hołownia-Dziewic. Podczas turnieju uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował konkurencje: zgadnij, kim jestem?, jaka to melodia?, kalambury, układanie zdania z rozsypanki wyrazowej o zdrowiu. W ramach drugiego etapu turnieju odbyły się zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Przedstawiciele drużyn brali udział w różnych konkurencjach. Pierwsza konkurencja sprawiła dzieciom nie lada kłopoty. Uczniowie mieli za zadanie przerzucać piłkę za pomocą koców. Kolejną konkurencją było zaplatanie warkocza ze skakanek. Uczniowie prezentowali różne techniki. Ostatnią konkurencją były skoki przez skrzynię na czas.

Pomiędzy  kolejnymi etapami turnieju swoje niesamowite umiejętności pokazali zawodnicy z Akademii Taekwon- Do Dache a także klasy IV – VI brały udział w etapie szkolnym konkursu czytelniczego  pt: ” Szlakiem Czerwonego Krzesła” zawierającym pytania z zakresu tej książki. Koordynatorem konkursu była p. Czesława Zabłocka. Do konkursu przystąpiło sześć mieszanych trzyosobowych drużyn, które sprawnie i szybko odpowiadały na pytania. Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów. W czasie przerwy na posiłek uczniowie jedli pyszne ciasto, lody oraz inne słodkości przygotowane przez rodziców.

Na zakończenie nastąpiło podsumowanie turnieju i rozdanie nagród książkowych dla uczniów biorących udział w konkursie czytelniczym. Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Uczniowie zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do domów.

Lilia Burdziłowska