Dzień Dziecka w klasach I-III

opublikowane: 10 cze 2016, 03:49 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 cze 2016, 14:28 ]
1 czerwca uczniowie klas 1-3 świętowali swój dzień - Dzień Dziecka. Wszyscy wzięli udział w jednej tylko zabawie - Bajka o ćwierćlandzie. Jednak pracy i zaangażowania nie brakowało nikomu. Dzieci podzielone zostały na cztery grupy - państwa - czerwone, zielone, żółte, niebieskie. Mieszkańcy każdego kraju projektowali i wykonywali dla siebie stroje, układali hymn i taniec narodowy oraz przygotowywali jadłospis na królewskie wesele. Każda grupa prezentowała następnie wyniki swojej pracy. Wszyscy mieszkańcy danego kraju honorowali tylko jeden kolor - kolor swojego państwa. Na finiszu zabawy dzieci wymieszały się doprowadzając do powstania państwa wielokolorowego. Aby uczcić zjednoczenie państw każdy uczestnik zabawy wkładał do kartonu fragment swojego stroju. Następnie karton został zaklejony a dzieci odprawiły nad nim czary. Jakież było ogromne zdziwienie kiedy po otwarciu kartonu okazało się, że fragmenty odzieży zniknęły, a na ich miejscu pojawiły się słodkie batoniki.

Jadwiga Bretsznajder
                                                                                                                                            Barbara Czarna