Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 18 paź 2016, 03:30 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 18 paź 2016, 04:03 ]
13.10.2016r. z  okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się Uroczysta Akademia połączona z pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice uczniów klasy I i zaproszeni goście. Na początek  pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności a następnie złożyli ślubowanie powtarzając treść roty za panem Dyrektorem Leszkiem Steckim. Kolejnym punktem programu było pasowanie, którego również dokonał pan dyrektor. Każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania a pan dyrektor wręczył pierwszoklasistom upominek dla klasy.

Następnie Pan Dyrektor złożył najserdeczniejsze życzenia Nauczycielom oraz Wszystkim Pracownikom Oświaty i wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasę  piątą pod opieką p. Karoliny Taler. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, które zawierało wiersze i piosenki. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty.

Lilia Burdziłowska