DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

opublikowane: 22 mar 2021, 15:32 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 mar 2021, 06:19 ]

22 marca 2021r. był niezwykłym dniem w Przedszkolu, w grupie Smerfy. W tym dniu obchodziliśmy nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Przedszkolaki rozmawiały o tym, że każdy z nas jest inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą i nikomu nie przeszkadza. Osoby  z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki dzieci oraz pani założyły dwie kolorowe,  niepasujące do siebie skarpetki, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.  Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet nie od pary.