DZIEŃ KROPKI W GRUPIE SMERFY

opublikowane: 2 paź 2020, 01:21 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 5 paź 2020, 00:23 ]

W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Przedszkolaki na zajęciach poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Dzieci mogły zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że większość z nich ma inny talent, że posiadają różne umiejętności i każde są tak samo ważne.

Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

Maria Kołtowska