Dzień matematyki 2021

opublikowane: 20 cze 2021, 10:03 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 cze 2021, 10:19 ]

Dzień Matematyki
 został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W czerwcu podczas lekcji matematyki w klasach V-VII uczniowie brali udział w turnieju, który polegał na rozwiązywaniu zadań  wyświetlonych na  interaktywnej prezentacji MS PowerPoint, którą udostępniło
Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!. Turniej składał  się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W obecnym roku hasło przewodnie to:  „Ziemia się liczy”, a więc pytania związane były tematycznie z naszą planetą Ziemią. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis “Na temat”, pełniący rolę edukacyjną. Celem akcji jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Wygrane drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki. Podczas lekcji matematyki uczniowie grali również w różne gry i zabawy matematyczne, sklejali bryły oraz układali bryły z klocków.  W ramach tegorocznego dnia matematyki został przeprowadzony konkurs na "Komiks matematyczny". Wyniki konkursu:

I miejsce - Alicja Kaźmierczak kl VII
II miejsce - Tomasz Kaźmierczak kl VII
III miejsce - Filip Siekanowicz kl VII
Wyróżnienia: Katarzyna Urbaniak, Lena Halaberda i Natalia Duchniak.

Gratuluję!

Lilia Burdziłowska