DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU

opublikowane: 8 lis 2021, 13:54 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 lis 2021, 16:29 ]

5  listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat i odgrywają ważną rolę w życiu dzieci. Bajki bawią, rozweselają, ale również wychowują i pełnia funkcję edukacyjną np. uczą odróżniania dobra od zła. Przedszkolaki z naszego przedszkola również pamiętały o tej uroczystości. Tego dnia przyszły do przedszkola w przepięknych  strojach, które przypominały bohaterów z różnych bajek. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły. Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek. Rozwiązywały też zagadki, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały obrazki. Były również tańce przy bajkowych piosenkach. Na koniec tego radosnego i pełnego dobrej zabawy dnia, grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że to święto zachęci dzieci i rodziców do sięgania po bajki i książki każdego dnia.

Maria Kołtowska