Edu Event w Witoszycach

opublikowane: 16 lis 2022, 02:40 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 lis 2022, 02:57 ]
15 listopada w naszej szkole gościł Pan Mateusz Łucki, który przeprowadził niezwykle ciekawe i widowiskowe  pokazy z zakresu biologii, chemii i fizyki.

Doświadczenia dotyczyły  jednego z najistotniejszych składników naszego środowiska, a mianowicie powietrza. Umożliwiły uczniom poznanie różnych obliczy powietrza  oraz jego podstawowych właściwości. Dowiedzieliśmy się czym jest prawo Bernoulliego i „duch w butelce” oraz jak działa „czajniczek zabójcy”.  Uczniowie biorący udział w eksperymentach mieli okazję poruszać się stworzonym poduszkowcem, sprawdzić swoich sił przy rozdzielaniu półkul magdeburskich czy mówić pod wpływem helu.

Wszystkie pokazy były  omawiane, aby uczniowie mogli wynieść jak najwięcej wiedzy. Uczniom bardzo podobała się ta niezwykle atrakcyjna forma edukacji.

Marta Hołownia-Dziewic