„ESA dla OSE – 1200 czujników smogu”

opublikowane: 2 paź 2022, 23:18 przez witoszyce szkola
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „ESA dla OSE” i zdobyli dla placówki jeden z 1200 mierników jakości powietrza oraz możliwość uczestniczenia w zajęciach ekologicznych.
Głównym celem Projektu ESA jest edukacja służąca zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii, przede wszystkim  problematyki jakości powietrza. W ramach projektu planowane jest prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych również w innych obszarach związanych z ekologią oraz zdrowym trybem życia.
Pierwszym etapem projektu jest  instalacja zestawu pomiarowego, na który składa się: miernik jakości powietrza, tablica LED do prezentacji danych oraz tablica informacyjna, który pojawił się na ścianie frontowej budynku szkoły.  Dzięki temu nauczyciele i uczniowie na bieżąco mogą śledzić stan powietrza w okolicy naszej placówki. Z danych pomiarowych korzystać mogą też rodzice odprowadzający dzieci do szkoły i lokalna społeczność.

Marta Hołownia-Dziewic