Gminny Konkurs Przyrodniczy „Bliżej Natury”

opublikowane: 18 paź 2019, 02:36 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 paź 2019, 08:56 ]
Dnia 16 października uczennice klasy szóstej: Alicja, Katarzyna i Zuzanna godnie reprezentowały naszą szkołę w konkursie przyrodniczym organizowanym przez Gminę Góra – Wydział Oświaty, Kultury i Sportu oraz Zespół  Szkoła  Podstawowa  i  Przedszkole  w  Ślubowie. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą i determinacją w działaniu, pomimo krótkiego czasu przeznaczonego na przygotowanie. Konkurencje konkursowe dotyczyły m.in. rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i ryb, organizmów wskaźnikowych oraz zagadnień z zakresu ekologii i segregacji śmieci. Nasze uczennice przygotowały oraz zaprezentowały piękny plakat dotyczący „Dekalogu  czystego powietrza”. Okazało się również, że praca w grupie jest ich silnym atutem, czego efektem był wykonany filtr do oczyszczania wody, za który otrzymały największą ilość punktów.

Ala, Kasia i Zuzia stanęły na wysokości zadania i zostały za swój trud nagrodzone.

Serdecznie im dziękujemy i gratulujemy!

Monika Jankowiak