Aktualności‎ > ‎

Godzina kodowania

opublikowane: 10 gru 2016, 13:47 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 gru 2016, 13:49 ]
Godzina Kodowania
, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.

Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym wydarzeniu. Podczas zajęć komputerowych uczestniczyli w kursie, podczas którego rozwiązywali zadania polegające na ułożeniu programów z gotowych bloczków. 
Uczniowie świetnie się spisali w rozwiązywaniu łamigłówek z Angry Birds.Wszyscy byli bardzo podekscytowani i ambitnie próbowali rozwiązywać kolejne problemy. Bardzo dobre rezultaty dawała praca w parach. Co dwie głowy to nie jedna! Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy certyfikat.

Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w naszej akcji zapraszamy do udziału w „Godzinie Kodowania” na stronie http://studio.code.org/ - znajdziecie tam wybór kursów.
Zaproście do programowania swoich najbliższych :)

                                                                                                                                                       Lilia Burdziłowskahttps://goo.gl/photos/69kxUvquy5CDNsW58


Comments