Godzina kodowania

opublikowane: 21 paź 2022, 02:30 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 21 paź 2022, 02:38 ]
Godzina Kodowania, organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.

Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym wydarzeniu. Przygotowali plakaty promujące to wydarzenie. Podczas informatyki, matematyki  i zajęć dodatkowych uczestniczyli w kursach code.org, podczas których rozwiązywali zadania polegające na ułożeniu programów z gotowych bloczków.  Uczniowie świetnie się spisali w rozwiązywaniu łamigłówek.Wszyscy byli bardzo podekscytowani i ambitnie próbowali rozwiązywać kolejne problemy. W ramach tego wydarzenia uczniowie poznali również Ozobota, małego robota, który znajduje wiele zastosowań w edukacji. Idealnie sprawdza się jako narzędzie do nauki kodowania jak również narzędzie do uatrakcyjnienia zajęć, podniesienia poziomu zainteresowania omawianą tematyką, zwiększenia skupienia. Chętni uczniowie za pomocą puzzli  tworzyli skomplikowane trasy i pętle, które musiał pokonać Ozobot a także strerowali ozobotem dzięki aplikacji na tablecie.

Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w naszej akcji zapraszamy do udziału w „Godzinie Kodowania” na stronie http://studio.code.org/ - znajdziecie tam wybór kursów.
Zaproście do programowania swoich najbliższych !

Lilia Burdziłowska