Górowska Noc Bibliotek po hasłem "RzeczpospoCzyta" 2018

opublikowane: 13 cze 2018, 05:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 cze 2018, 11:41 ]

W dniu 9 czerwca odbyła się IV edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji „RzeczpospoCzyta” nawiązywało do obchodzonej w tym roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Biblioteka Pedagogiczna i Biblioteka Miejska w Górze we współpracy z bibliotekami szkolnymi zorganizowały po raz trzeci grę miejską dla uczniów szkół podstawowych.

Udział w niej wzięło 9 trzyosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Natalia Banasiewicz, Karolina Lak i Martyna Wróbel, którzy pod opieką pani Czesławy Zabłockiej zagrali w grze miejskiej.

Wcześniej uczniowie mieli za zadanie przeczytać książkę Justyny Bednarek pt. ”Pan Kardan i przygoda z vetustasem”.  W trakcie wędrowania po górowskich bibliotekach  wykonywali  po 3 zadania w kolejnych punktach kontrolnych, – w Bibliotece Miejskiej, w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących, w Wieży Głogowskiej, Bibliotece Pedagogicznej oraz bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3.  W każdym punkcie zadanie pierwsze bezpośrednio nawiązywało do treści książki, zadanie drugie – do rocznicy odzyskania niepodległości natomiast zadanie trzecie – sprawnościowe.

Zakończenie tegorocznej Nocy Bibliotek odbyło się w Bibliotece Miejskiej, gdzie ogłoszono tegorocznych zwycięzców i wręczono im dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy laureatom! Nasi uczniowie otrzymali  okolicznościowe  medale , niestety do trzeciego miejsca po raz kolejny zabrakło jednego punktu.

Czesława Zabłocka