„Homo znaczy człowiek”

opublikowane: 10 mar 2019, 09:14 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 mar 2019, 09:39 ]
Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Górze aspirantem Karoliną Krawczyk-Lisowską i aspirantem Jarosławem Lorek.

Podczas spotkania przyjrzeliśmy się problemowi cyberprzemocy w oparciu o prezentację filmu profilaktycznego „Homo znaczy człowiek”.

Projekt ten powstał dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Wrocławskiej Komendy Miejskiej oraz młodzieży z wrocławskich szkół, pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Film ukazuje przemoc rówieśniczą z użyciem nowych technologii, gdzie nawet pozornie błahe sytuacje potrafią stać się dla ich ofiar olbrzymim psychicznym obciążeniem.

Mając świadomość, jak ważna jest profilaktyka w zwalczaniu przemocy rówieśniczej, z naciskiem na sytuacje, w których wykorzystywany jest internet funkcjonariusze uświadomili uczniom istotę problemu, jak również konsekwencje, które dotykają ofiarę i sprawcę.

Dzięki takim spotkaniom kształtujemy właściwą postawę dotyczącą bezpiecznego i kulturalnego korzystania z mediów społecznościowych.

Wioletta Koszacka-Gęstwa