I Górowski Koncert Moja Ojczyzna

opublikowane: 12 cze 2017, 10:58 przez witoszyce szkola

10 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbył się I Górowski Koncert „Moja Ojczyzna”. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz. Współorganizatorami koncertu byli: Urząd Miasta w Górze, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, Dom Kultury w Górze, Placówki Oświatowe z gminy Góra oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi KRESOWIAK w Witoszycach.

Koncert rozpoczął Polonez w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach oraz utwór „Rota” w wykonaniu nauczycielskiego Chóru Pro Bono. Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli m.in. : Pani Iwona Kozłowska Radca- Minister Naczelnik Wydziału Spraw Programowych Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, Viktoria Liaskovska-Shchur Prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, Grażyna Orłowska Sondej Redaktor Telewizji Polskiej Wrocław, Anna Kolibek Kierownik PT KRUS w Górze, Barbara Chrystman- Kurzawa, Dyrektorzy Placówek Oświatowych, Regina Kumala Prezes Zarządu Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Sołtysi Wsi, Aleksandra Gul-Kępska specjalista ds. marketingu OSI FOODWORKS POLAND, Henryk Adamus Prezes Związku Kombatantów w Górze.

Następnie głos zabrała  Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz zaproszeni goście: Pani Iwona Kozłowska, Pani Viktoria Liaskovska-Shchur. W dalszej części przemawiał Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach Leszek Stecki.

Po przemówieniach swoje występy rozpoczęły zespoły „Dzwoneczki” i „Koroliski”  z Żytomierza na Ukrainie.

Podczas koncertu wystąpiły również dzieci z górowskich placówek oświatowych: Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, Przedszkola Publicznego Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 1, Gimnazjum Nr 2 w Górze, Gimnazjum Nr 1 w Górze,  Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole w Czerninie a także zespoły „Niezapominajki” z Góry oraz „Wronowianki” z Wronowa.

W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację I Górowskiego Koncertu Moja Ojczyzna i zapraszamy za rok.