Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej – lekkoatletyka

opublikowane: 25 maj 2018, 15:11 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 25 maj 2018, 15:17 ]
            16 i 21 maja na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze  pojawili się najlepsi lekkoatleci szkół podstawowych, by tym razem w konkurencjach indywidualnych walczyć o miano Mistrza Powiatu.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli zawodnicy z klas VII oraz klas gimnazjalnych szkół podstawowych z Góry, Irządz, Jemielna, Wąsosza, Czerniny i Witoszyc. W gronie tym znalazło się czworo uczniów naszej szkoły: Maria Bobela, Natalia Przygucka, Arkadiusz Gawlik i Sebastian Drozdalski. Nasi zawodnicy, najmłodsi w tych zmaganiach, zebrali cenne doświadczenia na przyszłość.

Kilka dni później, tym razem w Igrzyskach Dzieci, zaprezentowali się uczniowie z klas IV – VI szkół podstawowych. I tym razem frekwencja dopisała, do rywalizacji zgłosiło się ponad 100 zawodników z Góry, Irządz, Jemielna, Czerniny, Wąsosza i Witoszyc. W biegu sprinterskim wystartowali: Antoni Pawłowski, Mikołaj Ozdoba i Dawid Kusztelak; w pchnięciu kulą  - Daniel Szymusiak; w skoku w dal – Kacper Dym; w biegu na dystansie 300m  - Nicola Noga. Na koniec chłopcy próbowali swoich sił w sztafecie 4x100m. Niestety i tym razem zabrakło cennych centymetrów i sekund do miejsc na podium.

Gratuluję!

Marta Hołownia-Dziewic