Igrzyska Młodzieży Szkolnej – lekkoatletyka

opublikowane: 8 cze 2022, 06:52 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 cze 2022, 07:05 ]
3.06.2022 r. na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze  pojawili się najlepsi lekkoatleci szkół podstawowych, by w konkurencjach indywidualnych walczyć o miano Mistrza Powiatu.

W gronie tym znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły: Zuzanna Żygadło, Mateusz Drozdalski, Tomek Kaźmierczak, Filip Siekanowicz i Mikołaj Zarzycki.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli sprinterzy na dystansie 100m, Mateusz Drozdalski z trzecim wynikiem awansował do finału i utrzymał tę lokatę w ostatecznej rywalizacji. Następnie rozpoczęły się konkurencje techniczne. Zuzia Żygadło uplasowała się na II miejscu w rzucie oszczepem, Tomek Kaźmierczak i Mikołaj Zarzycki walczyli w konkursie skoku w dal. Mikołaj „wyskakał sobie” II miejsce. Jako ostatnie na starcie lekkoatletycznych zmagań stanęły sztafety 4x100 i szwedzka (100m, 200m, 300m, 400m). Naszej sztafecie szwedzkiej przydarzył się błąd i ostatecznie uplasowaliśmy się na trzecim miejscu.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom. Mimo, iż na co dzień nie mają okazji trenować na profesjonalnym obiekcie lekkoatletycznym, świetnie poradzili sobie w rywalizacji na górowskim stadionie.

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Marta Hołownia-Dziewic