III SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA

opublikowane: 18 paź 2018, 13:34 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 paź 2018, 13:48 ]

Dnia 17 października 2018 r. w ZSPiP w Witoszycach odbyła się III Spartakiada Przedszkolaka „Zdrowo i bezpiecznie” pod patronatem Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz. Współorganizatorami spartakiady są: KRUS Placówka Terenowa w Górze, Państwowa Inspekcja Pracy we Wrocławiu,  Firma OSI POLAND FOODWORKS w Chróścinie. Głównym celem Spartakiady jest popularyzacja zdrowego trybu życia, rozwijanie aktywności ruchowej dzieci oraz jednoczenie placówek przedszkolnych działających na terenie Gminy Góra.

W tegorocznej Spartakiadzie uczestniczyły dzieci z sześciu przedszkoli:  Przedszkola w Czerninie, Przedszkola w Glince, Przedszkola nr 1 w Górze, Przedszkola nr 3 w Górze, Przedszkola w Ślubowie i Przedszkola w Witoszycach.

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem brały udział w konkurencjach sportowych. W trakcie Spartakiady były konkurencje sprawdzające znajomość języka angielskiego oraz konkurencje niespodzianki przygotowane przez Firmę OSI POLAND FOODWORKS. Wiedzę z zakresu bezpieczeństwa sprawdzały konkurencje przygotowane przez KRUS. Między kolejnymi konkurencjami Przedszkola prezentowały krótkie przerywniki - piosenki  i tańce. Wszystkim drużynom dzielnie kibicowali koledzy i rodzice. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary oraz liczne upominki przygotowane przez sponsorów i organizatorów.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla uczestników Spartakiady: Urzędowi Miasta i Gminy w Górze, Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, KRUS w Górze, firmie OSI POLAND FOODWORKS  w Chróścinie, p. Joannie Przyłuckiej –Jurga apteka „SANITAS” w Chróścinie, dyrektorowi ZSPiP w Witoszycach p. Leszkowi Steckiemu.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w III Spartakiadzie Przedszkolaka.

Maria Kołtowska