II SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA

opublikowane: 12 cze 2017, 10:44 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 cze 2017, 10:46 ]
Dnia 6 czerwca 2017 roku w Centrum Kulturalno-Sportowym w Witoszycach odbyła się II Spartakiada Przedszkolaka, nad którą honorowy patronat objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz. Współorganizatorami Spartakiady byli: Zespół Szkoła Podstawo i Przedszkole w Witoszycach, KRUS Placówka Terenowa w Górze, Państwowa Inspekcja Pracy we Wrocławiu oraz Firma OSI POLAND FOODWORKS w Chróścinie.

Spartakiada była świetną okazją do integracji dzieci  z przedszkoli  gminy Góra. Uczestniczyły w niej drużyny z siedmiu placówek:   Przedszkola w Glince,  Przedszkola w Czerninie, Przedszkola w  Ślubowie, Przedszkola Nr 1 w Górze, Przedszkola Nr 3 w Górze, Niepublicznego Przedszkola „Akademia Malucha” w Górze oraz Przedszkola w Witoszycach.

Tradycyjnie impreza rozpoczęła się „defiladą” drużyn. Następnie uczestnicy złożyli ślubowanie, po który Dyrektor Zespołu Pan Leszek Stecki powitał reprezentacje przedszkoli oraz przybyłych gości,  Panią Annę Kolibek z KRUS PT w Górze,  Pana Jacka Grygotowicza z PIP we Wrocławiu, Panią Aleksandrę Cencora OSI POLAND FOODWORKS w Chróścinie. Oficjalnego otwarcia spartakiady i  zapalenia znicza olimpijskiego  dokonała Pani Aleksandra Cencora i  Arkadiusz Szulc z  przedszkola w Witoszycach.

Młodzi sportowcy brali udział w  siedmiu konkurencjach, pokonywali tory przeszkód przygotowane specjalnie dla nich. Nie zabrakło również konkurencji niespodzianki, tym razem zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością sprawnego ubierania się. W tej konkurencji wzięły również udział nauczycielki – opiekunki grup. W czasie spartakiady panowała prawdziwie sportowa atmosfera, zawodników zagrzewała do walki wspaniała publiczność – rodzice, rodziny oraz koledzy. W przerwach między poszczególnym konkurencjami występowały dzieci z przedszkoli prezentując swoje umiejętności taneczne i wokalne, np.: mogliśmy zobaczyć wspaniałe tańce z pomponami i chustami.

Spartakiada jest wspaniałą okazją  do rozwijania sprawności fizycznej dzieci, propagowania aktywnego spędzania czasu oraz poznania zasad zdrowej rywalizacji. Wszystkie reprezentacje wykazały się ogromnym duchem walki i zajęły pierwsze miejsce, a za sportową rywalizację otrzymały nagrody ufundowane przez  : KRUS Placówka Terenowa w Górze, Państwową Inspekcję Pracy we Wrocławiu oraz Firmę OSI POLAND FOODWORKS w Chróścinie. Na zakończenie dyrektor Leszek Stecki  podziękował: dzieciom za sportową postawę  i zaangażowanie, wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Spartakiada zakończyła się zgaszeniem znicza olimpijskiego oraz korowodem drużyn  przy piosence Frediego Mercury „We Are The Czampions”.

Dziękujemy sponsorom za wspaniałe nagrody, publiczności za głośny doping, a wszystkim najmłodszym sportowcom naszej gminy za wspaniałą rywalizację. Zapraszamy za rok.

Maria Kołtowska