Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

opublikowane: 4 wrz 2018, 12:40 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 4 wrz 2018, 12:42 ]
Rok szkolny 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęliśmy pod pomnikiem w Chróścinie, gdzie minutą ciszy uczciliśmy  pamięć poległych w wojnie bohaterów. Po przemówieniu Pana Dyrektora Leszka Steckiego, delegacje z każdej klasy złożyły znicze pod pomnikiem. Następnie udaliśmy się do kościoła na Mszę Świętą, którą odprawił ksiądz kanonik Jarosław Grabarek. Oficjalną część, która odbyła się w Centrum Kulturalno- Sportowym w Witoszycach rozpoczęto od wprowadzenia  sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Maria Kołtowska złożyła meldunek dla Pana Dyrektora Leszka Steckiego. Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz rodziców i odczytał życzenia  Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz z okazji inauguracji roku szkolnego skierowane do uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. W dalszej części nauczyciele  naszej szkoły odczytali tekst odnoszący się do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zakończenie części oficjalnej został odśpiewany hymn szkoły po którym sztandar został wyprowadzony. Po ogłoszeniu Pana Dyrektora, że rok szkolny 2018/2019 został rozpoczęty, uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Ewa Pieprzyk