Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

opublikowane: 2 wrz 2022, 07:25 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 2 wrz 2022, 07:36 ]
1  września 2022 roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach nastąpiła Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023. Uroczystość
 rozpoczęto od wprowadzenia  sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Po hymnie Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz rodziców a następnie odczytał list Ministra Edukacji Narodowej i życzenia  Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Na zakończenie części oficjalnej został odśpiewany hymn szkoły, po odśpiewaniu którego sztandar został wyprowadzony. W dalszej części w nawiązaniu do akcji Narodowego Czytania, która będzie miała miejsce 3 września  przedstawiciele  naszej szkoły odczytali fragmenty z utworu " Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole. Delegacja uczniów z klasy III uczestniczyła w uroczystościach pod Pomnikiem Wolności w Górze, natomiast Poczet Sztandarowy reprezentował naszą szkołę na Gminnej Inauguracji w Domu Kultury w Górze.