Innowacja pedagogiczna "Matematyka na co dzień"

opublikowane: 21 lut 2022, 12:42 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 21 lut 2022, 12:45 ]

Założeniem innowacji pedagogicznej pt.: „Matematyka na co dzień” jest pokazanie uczniom, że matematyka w życiu codziennym jest niezbędna. Innowacja ma na celu zaciekawić uczniów, pobudzić ich kreatywność,  twórcze i logiczne myślenie oraz  pokazać, że w sklepie, w kuchni, w otaczającym nas świecie, każdego dnia na naszej drodze pojawia się wiele zadań matematycznych, które nieustannie rozwiązujemy nawet o tym nie myśląc. Podczas zajęć, które odbywają się w każdy czwartek po lekcjach, uczniowie klas IV-VI mają okazję zobaczyć „matematykę w zastosowaniach”. Prowadzone zajęcia uświadamiają uczniom, że matematyka jest użyteczna i bardzo pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów.

W ramach dotychczasowych zajęć uczniowie przygotowali plakaty na temat wykorzystania matematyki w życiu codziennym, uczyli się lokowania pieniędzy i dowiedzieli się dlaczego opłaca się oszczędzać podczas gry w monopol, poszukiwali figur geometrycznych i symetrii w przyrodzie, szacowali wymiary przedmiotów i ich masę a następnie ważyli przedmioty za pomocą dostępnych narzędzi.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, są kreatywni, współpracują zespołowo, rozwijają logiczne myślenie i uczą się poprzez zabawę.

Lilia Burdziłowska