Innowacja pedagogiczna pt.: „Matematyka na co dzień”

opublikowane: 29 kwi 2022, 06:21 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 29 kwi 2022, 07:00 ]

Podczas kolejnych  zajęć odbywających się w ramach innowacji pedagogicznej pt.: „Matematyka na co dzień” uczniowie uczestniczyli w lekcji matematyki w sklepie. Celem tej lekcji było pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej – w życiu codziennym. Uczniowie przekonali się, że obliczenia, które wykonujemy na lekcji, są i będą im potrzebne. W ramach innowacji zostały również przeprowadzone zajęcia dotyczące zaplanowania posiłku dla rodziny, uczniowie dowiedzieli się co kryją sklepowe promocje i analizowali  oferty handlowe, planowali remont sali informatycznej poprzez dokonanie pomiaru sali, dokonywali pomiaru boiska szkolnego, układali bryły z klocków geo i reko, konstruowali budowle. Podczas zajęć wykorzystywana była również platforma Edunect, która wspomaga proces dydaktyczny, uczniowie ćwiczyli również logiczne myślenie grając w gry dydaktyczne. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, byli kreatywni, współpracowali zespołowo, rozwijali logiczne myślenie i uczyli się poprzez zabawę. Prowadzone zajęcia uświadomiły uczniom, że matematyka jest użyteczna i bardzo pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów.
Na zakończenie projektu został przeprowadzony wśród chętnych uczniów Konkurs fotograficzny „Matematyka wokół nas. Polegał on na wykonaniu zdjęć ukazujących zagadnienie matematyczne lub obiekt matematyczny. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni a ze zdjęć przygotowano piękną wystawę.

Jakub Borkowski
Zuzanna Żygadło