Instrumenty z duszą -skrzypce, wiolonczela i kontrabas

opublikowane: 5 paź 2019, 11:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 5 paź 2019, 13:45 ]
3.10.2019r.  odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert Lubuskiego Biura Koncertowego ORFEUSZ z Zielonej Góry pt:"Instrumenty z duszą -skrzypce, wiolonczela i kontrabas". Podczas koncertu uczniowie wysłuchali przepięknych utworów oraz zapoznali się z budową tytułowych instrumentów.  Uzupełnieniem koncertu był  integralnie związany z nim odpowiedni komentarz wprowadzający w problematykę wykonywanej muzyki. Koncerty muzyczne rozwijają wrażliwość i wyobraźnię muzyczną uczniów, stanowią także źródło informacji o kulturze muzycznej dawnej i współczesnej. Utrwalają przekonanie o wadze muzyki w życiu człowieka.

Lilia Burdziłowska