Iteatr "Królewna z drewna"

opublikowane: 11 sty 2018, 05:05 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 sty 2018, 05:08 ]
11 stycznia uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „Królewna z drewna” z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi.
„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć. Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą.

Przed spektaklem zostały wręczone dyplomy dla najlepszych uczniów naszej szkoły w miesiącu grudniu:

Grupa przedszkolna Kubusie  - Jan Pieniak
Grupa przedszkolna Smerfy -  Marta Sowka