Iteatr „Księga Dżungli”

opublikowane: 17 paź 2017, 05:21 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 paź 2017, 13:53 ]
Fot. Teatr Arlekin w Łodzi17 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „Księga Dżungli”  z Teatru Arlekin w Łodzi. „Księga Dżungli” to wyjątkowe, ogromne przedsięwzięcie artystyczne, którego Teatr Arlekin w Łodzi podjął się we współpracy z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem.  To opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która została podana w niezwykle atrakcyjnej formie. Wszyscy uczniowie oglądali spektakl z wielkim zaciekawieniem.

Lilia Burdziłowska